Rahandusministeerium avaldab valimisplatvormide eelarvemõju hinnangu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahandusministeerium avaldab esmaspäeval tavapärase riigikogu valimistel osalevate erakondade valimisplatvormide eelarvemõju analüüsi. Portaalis ERR.ee näeb algusega kell 11 analüüsi tutvustavat pressikonverentsi.

Rahandusministeerium teatas, et analüüs lähtub ennekõike ministeeriumi põhifunktsioonist valitsuse ja riigikogu jaoks – riigieelarve ja nelja-aastase eelarvestrateegia koostamisest ning riigi rahanduse korraldamisest.

"Seetõttu on meie analüüsi fookus valimislubaduste maksumusel. Analüüs on mõeldud toetama erakondi poliitikate kujundamisel ning aitama kodanikel ja ajakirjanikel valimislubadusi terviklikumalt hinnata," selgitas rahandusministeerium.

Analüüs võimaldab rahandusministeeriumil ka paremini toetada valimiste järel uut valitsust koalitsioonilepingu ning seejärel nelja-aastase riigi eelarvestrateegia koostamisel.

Esmaspäeval toimuval pressikonverentsil annavad ülevaate erakondade valimisprogrammide analüüsi eesmärgist, metoodikast ja hinnatud mõjust rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna eelarve juht Regina Vällik, fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu ning sama osakonna juhtivanalüütik Risto Kaarna.

Valimisplatvormide analüüsi tulemused avalikustab ministeerium kell 12 aadressil https://www.rahandusministeerium.ee/et/erakondade-valimisprogrammide-analuusid

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: