Venemaa koostas majandust kahjustavate välisriikide pingerea

Vene rublad.
Vene rublad. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ukraina jõudis 2018 Venemaale majanduskahju tekitajate seas Euroopa Liidu ja USA järel kolmandale kohale, vahendas Peterburi portaal fontanka.ru Vene majandusministeeriumi teadet.

Ametkond lõi kokku Venemaa kaupadele kehtestatud piirangutest tekkinud kahjud ja avaldas need oma veebilehel 19. veebruaril. 

Materjalidest selgub, et asjatundjad hindavad aastaga põhjustatud majanduskahjuks 6,3 miljardit dollarit. Kõige rohkem tõkkeid Vene kaupadele on kehtestanud EL (25), teisel kohal on Ukraina (22), neile järgnevad India (16), Valgevene (13), Türgi (12) ja USA (9). Kokku on Vene kaupadele seatud 159 piirangut.

Tekitatud majanduskahju poolest on esikohal 2,4 miljardi dollariga EL, järgnevad 1,1 miljardi dollariga USA ja 775 miljoni dollariga Ukraina.

Valgevene suutis oma arvukate piirangutega tekitada kahju vaid 42 miljonit dollarit.

Kõige suuremat kahju on kannatanud metallurgiavaldkond — peaaegu neli miljardit dollarit, teisel kohal on põllumajandus 1,1 miljardi dollariga, kolmandal keemiatööstus, mis jäi ilma 640 miljonist dollarist.

Majandusarenguministeerium lisas, et sel õnnestus vabaneda rohkem kui kolmekümnest kaubanduspiirangust umbes 330 miljonile dollarile. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: