Keskmine liikluskindlustuse aastamakse kasvas mullu 142 euroni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sõiduki kindlustuskaiste kehtivust ja sundkindlustuse ohtu saab kontrollida LKF-i kodulehelt.
Sõiduki kindlustuskaiste kehtivust ja sundkindlustuse ohtu saab kontrollida LKF-i kodulehelt. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti liikluskindlustuse fondi (LKF) andmetel oli eelmise aasta keskmine liikluskindlustuse aastamakse 142 eurot, kasvades aastaga üheksa protsenti.

Keskmine kahjunõue oli 1969 eurot, mis on 12 protsenti suurem kui tunamullu. Kindlustusmaksete kogumaht oli 102,3 miljonit ja kasum neli miljonit eurot.

Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse sõnul oli möödunud aasta nii heas kui halvas mõttes rekordiline, sest läbi aegade kõige kõrgema taseme saavutasid nii kindlustatud sõidukite arv, kindlustusmaksete kogumaht, keskmine kindlustusmakse, kuid kahjuks ka keskmine kahjusumma.

"Positiivsena saab esile tuua kindlustusjuhtumite arvu üheprotsendilist vähenemist, mis oli tingitud ennekõike parklakahjude vähenemisest," ütles Jesse.

"Üle seitsme aasta teenisid kindlustusandjad liikluskindlustuselt kasumit. See on positiivne ja vähendab edaspidist survet hinnatõusule. Kuna keskmine kahju kasvab koos elatustaseme tõusuga, on ainus viis leevendada liikluskindlustuse edasist hinnatõusu liiklusõnnetuste arvu vähendamise teel," märkis Jesse.

Eelmisel aastal oli kokku 35 300 liikluskindlustuse juhtumit, neist 32 100 toimus Eestis ja 3 200 juhtumit välismaal, mille põhjustasid Eesti sõidukid.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: