Finest Bay peab tunneli eriplaneeringu taotlusele lisainfot esitama

Projekti kogukuluks hinnatakse 15 miljardit eurot.
Projekti kogukuluks hinnatakse 15 miljardit eurot. Autor/allikas: Finest Bay Area Development Oy

Eesti ja Soome vahelise raudteetunneli eriplaneeringu taotlev Finest Bay Area Development peab rahandusministeeriumi palvel esitama lisainfot.

Riigihalduse minister Janek Mäggi sõnul on Eesti ja Soome vahelise tunneli näol tegemist olulise tulevikku suunatud projektiga. "Siin peavad avalik ja erasektor koostööd tegema, kuid riigi vaates peab enne protsessi algust olema ka väga selge, millised kohustused riigile otseselt või kaudselt sellega kaasnevad," ütles Mäggi.

"Samuti tuleb seda projekti teha koostöös Soomega. Kuna kiirustamine ei ole siin asjakohane, siis jääb otsus eriplaneeringu kohta järgmise valitsuse teha," lisas Mäggi.

Riigi eriplaneeringute koostamise nõunik Heddy Klasen selgitas, et ministeerium küsis taotlusele tagasisidet kõigilt asjassepuutuvatelt ministeeriumidelt.

"Kuna ministeeriumidelt saadud sisendi põhjal oli selge, et mitmed olulised küsimused vajavad veel selgitamist, siis saatsime arendajale kirja lisainfo küsimiseks," ütles Klasen.

Klasen lisas, et kuna kavandatav tunnel loob kahe riigi vahele püsiühenduse, siis tuleb kõiki protseduure läbi viia koostöös Soomega.

"Mõlemal riigil on huvi kaaluda tunneli võimalikkust. Ministeeriumidelt saadud sisendi põhjal peame vajalikuks, et kahe riigi valitsuste tasandil allkirjastataks tunneli planeerimise teemal ühiste kavatsuste memorandum, mis tagaks riikidevahelise koostöö pikaajalise järjepidevuse," sõnas Klasen.

Eriplaneeringut soovitakse koostada Eesti ja Soome vahelise raudteetunneli ning sinna juurde kuuluva tehissaare kavandamiseks. Taotluse esitas Finest Bay Area Development OÜ nimel advokaadibüroo Sorainen. Eriplaneeringu algatamise või algatamata jätmise otsustab valitsus.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: