Helsingi tunneli eriplaneering enne valimisi valitsusse ei jõua

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Karel Hanni sõnul saadetakse Tallinna-Helsingi raudteetunneli riigi eriplaneeringu taotlus täiendusteks tagasi tunnelit arendavale Finest Bay Area Developmentile ning seega ilmselt enne riigikogu valimisi eriplaneeringu algatamise osas otsusele ei jõuta.

"Ootame teiste ministeeriumite sisendit. Kui muidu oleks otsuse tegemise tähtaeg 3. märts, siis oleme ka öelnud arendajale, et taotlus läheb tõenäoliselt neile taotluse täiendamiseks tagasi ja siis on neil jälle 90 päeva aega vastamiseks," ütles Hanni BNS-ile.

Ta lisas, et ilmselt tähendab see seda, et märtsis toimuva riigikogu valimiste eel otsust riigi eriplaneeringu alustamise osas teha ei jõuta.

Tallinna-Helsingi tunnelit arendav Peter Vesterbacka Finest Bay Area Development ootab valitsuselt eriplaneeringu algatamise osas otsust veebruari lõpuks ehk vahetult enne riigikogu valimisi.

Eestis on vajalikud taotlused esitatud ning Soomele järele jõudmiseks oodatakse valitsuse otsust. "Valitsusele on taotlus riigi eriplaneeringu algatamiseks esitatud ning seaduse järgi peaks valitsus otsuse langetama 90 päeva jooksul ehk viimane valitsuse istung enne tähtaja möödumist toimub 28. veebruaril," märkis Sorainen advokaadibüroo partner Paul Künnap.

Riigi eriplaneeringu algatamise taotluse eesmärk on terviklikult lahendada raudteetunneliga seonduvad küsimused nii meres kui ka maismaal. Täpsemalt soovib firma leida raudteetunnelile parim võimalik asukoht majandusvööndis, territoriaalmeres ning maismaal.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: