Läti minister: Rail Balticu rajamine on ajagraafikust maas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Majandusministeerium

Läti transpordiminister Talis Linkaits ütles intervjuus Läti raadiole, et Rail Balticu projekt on ajagraafikust maha jäänud.

Tema sõnul lükkub Rail Balticu valmimine edasi vähemalt kaks ja pool aastat ja läheb ka oluliselt kallimaks. Ühisettevõtte RB Rail Eesti filiaali direktor Aivar Jaeski kinnitas samas, et ei tea põhjuseid, miks raudtee ehitus peaks venima.

"Ajagraafik sai kokku lepitud kolme riigi valitsuse poolt ja praeguse graafiku järgi peaks Rail Baltic valmima aastaks 2026. "Arvatavasti minister on just äsja määratud ametipostile ja teda üllatas selle projekti keerukus ja komplekssus ja ehk sellest on tingitud tema sõnavõtt," sõnas Jaeski.

Läti ei ole ka Eestit ja Leedut mingitest uutest probleemidest teavitanud. Samas võis Jaeski sõnul Läti ministri seisukohta mõjutada see, et lätlased alustasid projekteerimist kõige keerukamast lõigust ehk Riia linnast.

"Kui sa linnas ehitad midagi, siis seal on kõik asjad keerulised. Tulevad erinevad huvid mängu, aga praegusel hetkel, kus me alles projekteerimise faasis, selliseid takistusi küll on vara ette näha," tähendas Jaeski.

Eestis on kolme lõigu hanked välja kuulutatud ja ehitustöödega loodetakse alustada järgmisel aastal. Jaeski sõnul on praeguses projekteerimise staadiumis vara hinnata, kas projekt valmib tähtajaks või ei.

RB Rail nõukogu esimees Karolis Sankovski Leedust ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ei näe praegu põhjust, miks peaks Rail Balticu ehitus Leedus venima

"Mingeid viivitusi ei ole. Tööd kulgevad ajakava kohaselt. Aga nii suure projekti puhul võib enne 2026. aastat, mil raudtee peaks tööle hakkama, tulla ette mitmeid riske," rääkis Sankovski.

Sankovski usub siiski, et riskid maandatakse kolme Balti riigi ja Euroopa Liidu koostöös.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: