X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinna juhtivpoliitikud alles vaagivad Toompeale minekut

Mihhail Kõlvart Keskerakonna valimispeol.
Mihhail Kõlvart Keskerakonna valimispeol. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna nimekirjas riigikokku valitud Tallinna poliitikud pole veel teada andnud, kas nad lähevad Toompeale või jätkavad senises ametis. Vaid Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid on kinnitanud, et hakkab riigikogu liikmeks.

Koguni keskerakondlasest Tallinna linnapea Taavi Aas ei välista ametist loobumist ja riigikokku minekut.

"Linnapea ootab ära valimistulemuste ametliku kinnitamise ning teeb seejärel otsuse," ütles ERR-ile linnapea nõunik Priit Simson.

Ka abilinnapea Vadim Belobrovtsev pole oma riigikokku asumise plaanidest teada andnud.

Üle 17 000 hääle kogunud Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart on öelnud, et tema otsus sõltub sellest, kuidas kulgevad koalitsioonikõnelused.

"Me ei tea kes moodustavad koalitsiooni. Sellest sõltub minu otsus, kas ma lähen riigikokku või mitte," ütles Kõlvart ERR-ile.

Haabersti linnosa vanem Marek Jürgenson ütles teisipäeval ERR-ile, et mõtleb veel, kas jätkab tööd linnas või läheb riigikokku. "Mõtlen veel mõned päevad ja nädala lõpus teen otsuse," sõnas Jürgenson.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats tunnistas, et on kahevahel.

"Seis on 50-50, Pean naise ja teiste pereliikmetega nõu pidama. Samuti arvestama erakonna arvamusega ja vaatama, kuidas koalitsioonikõnelused kulgevad," ütles Laats ERR-ile.

Ka Lasnamäe linnaosa keskerakondlasest vanem Maria Jufereva-Skuratovski, kes osutus valituks parlamenti, pole linnaosa maha jätmist veel otsustanud. "Ma võtsin endale natuke aega, et selle üle mõelda. Teen otsuse selle kohta ilmselt järgmisel nädalal," ütles Jufereva-Skuratovski BNS-ile.

Kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svet ootab enne otsustamist ära valitsuse moodustamise. "Praegu on natuke vara otsustada," ütles Svet ja tõi esile, et lõplik valimistulemus pole veel kinnitatud.

"Kui valimiste lõplikud tulemused ja kui valitsuse piirjooned on selged, siis langetan otsuse vastavalt sellele, kuidas saan paremini täita oma valijate ootusi," sõnas Svet.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: