Altosaar: Moldova on üks õnnetu riik Ida ja Lääne vahel

Foto: ERR

Idapartnerluse keskuse ekspert Aimar Altosaar ütles saates "Välisilm" olukorda Moldovas kommenteerides, et tegemist on üha enam riigiga, kellel pole rahvast.

Moldova parlamendivalimised lõppesid Venemaa-meelsete ja Euroopa-meelsete parteide patiseisuga.

Moskva-meelsed sotsialistid kogusid küll kõige rohkem hääli, kuid Euroopa-meelne valimisliit ACUM tegi kolmanda tulemuse ja pääses esmakordselt parlamenti. Koalitsiooni moodustamisel võib kaalukeeleks osutuda praegune võimupartei Demokraalik Partei, kes tegi teise tulemuse.

Koalitsiooni moodustamiseks on aega poolteist kuud, kuid kuna jõud on enam-vähem võrdsed, ei välistata ka uusi valimisi. Valimisi saatsid süüdistused häältega manipuleerimises.

Aimar Altosaar kirjeldas "Välisilma" saates Moldovat kui õnnetut riiki Ida ja Lääne vahel.

"Kui me oleme harjunud, et räägitakse riigita rahvastest, siis mulle tundub, et Moldova on järjest enam riik, kellel pole rahvast või see rahvas ei tunne ennast ühtsena. See on üks kummaline lugu, kuidas sealsed põliselanikud järjest enam samastavad ennast naaberriigi elanikega, kes nad tegelikult on - rumeenlased. Ja sinna sisserännanud, kas kolmandast või teisest põlvkonnast - neid nimetame venekeelseteks - tahaksid olla pigem moldovlased," selgitas Altosaar.

"Aga seal on erinevaid kihte, rühmi palju rohkem. Kui Moldovat vaadata poliitikahuvilise pilguga, siis midagi ei tasu uskuda, mida sa esimesel pilgul näed. Kõik on nagu kuidagi mänguline, inimesed on selles poliitilises mõttes õnnetud," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: