Yana Toom: Keskerakonnas on tekkinud n-ö vene tiib

Keskerakonna liige, europarlamendi saadik Yana Toom ütles, et pärast juhatust, kus hääletati EKRE ja Isamaaga koalitsioonikõneluste alustamise üle, on tekkinud Keskerakonnas n-ö vene tiib, mida varem ei olnud.

Yana Toom rääkis "Ringvaatele" antud intervjuus, et seoses Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonikõnelustega ei ole tal meeleolu jätkuvalt hea.

"Ega see [EKRE] ei ole erakond, kellega mina tahaksin koalitsioonis olla. Lihtsalt nii on. Ma arvan, et valijad ei anna seda mulle andeks," põhjendas ta.

Toom tunnistas, et tema hääletab tõenäoliselt niisuguse koalitsiooni vastu.

"Muidugi, võib-olla juhtub ime ja praegu Helme ja Seeder ütlevad, et ei tule üleminekut 100-protsendilisele eestikeelsele õppele ja homme saavad kõik hallid passid kodaniku. Siis ma ütlen endale, et okei Toom, siis ongi nagu diil vanakuradi endaga, aga vähemalt saab tehtud asjad, mille eest on võideldud kümme aastat. Kui nii läheb, siis läheb, aga ma ei usu väga ja teie ilmselt ka," rääkis poliitik.

"Ringvaate" saatejuht Marko Reikop küsis Yana Toomilt, kas Keskerakond on lõhenemas.

"Meil on teatavad vastuolud seoses EKRE-ga ja hääletus, mis meil oli viimane kord juhatuses, oli ju etniline hääletus, mida varem pole kunagi olnud, mis tähendab seda, et ongi olemas n-ö vene tiib. Ma alati olen seda eitanud, et ta on olemas, sest puutepunkte oli rohkem, aga praegu tundub jah, et vene tiib on olemas," vastas Toom.

Toomi sõnul näitab küll matemaatika, et Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioon võib tulla, kuid see kolmik ei ole tema jaoks jätkuvalt ainus koalitsioonivariant. Ta selgitas, et president Kersti Kaljulaid on lubanud teha valitsuse moodustamise ettepaneku Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele.

"Ma ei võtaks seda praegu kui ainukest võimalust, kaugeltki mitte. Minu jaoks on see üks kolmest."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: