Ligi hinnangul pole Keskerakonna terav kritiseerimine suhteid rikkunud

Jürgen Ligi Reformierakonna valimispeol
Jürgen Ligi Reformierakonna valimispeol Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul on Keskerakonna liikmetega peetud küll teravaid sõnavahetusi, kuid poliitikas ei saa see kokkulepete sõlmimisel olla takistuseks.

"Isiklikku vimma on poliitikas tegelikult vähe, see kehtib üksikute puhul," ütles Ligi ERR-ile.

Opositsioonis olles on Ligi ise esitanud Keskerakonna ministritele riigikogus teravaid küsimusi ja on seda teinud ka poliitilistel esinemistel, näiteks on ta majandusminister Kadri Simsonile öelnud: "Ära kaaguta."

Ligi ütles, et temal ja Simsoni vahel pole mingit vimma. "Tema nende hulka kunagi kuulunud ei ole, tema pole olnud alatuste korraldaja, vaid sõjaks teleesineja. Mida keegi inetuks peab, on vaataja silmades," rääkis Ligi.

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas on Ligi sõnul Reformierakonna kriitika alla sattunud sellega, et temas pole olnud ametiuhkust tõestada, et ta teab ja tal on oma tõde, mida ta tahab tõestada.

"Ta on vältinud sisulisi väitlusi, mida peaminister riigikogu piirangute juures hõlpsasti teha saab, aga teha ei tohiks. See on tinginud isegi viimase kodukorramuudatuse, et riigikogul on pisut pikem aeg enda seisukohta esitamiseks ja valitsusel keerulisem vastamist vältida," tähendas Ligi.

Koalitsioonikõnelused tulevad Ligi hinnangul igal juhul rasked. "Viimase aja tava on olnud mitte respekteerida valimiste võitu, vaid teha see võimalikult ebameeldivaks."

Enda asumisest ministriametisse on Ligi sõnul rääkida veel ennatlik. "Isiklikke plaane ei saa praegu üldse pidada, valmis tuleb olla kõigeks ja tegelikult on mured sisulised, mitte ametikohtades. Rahandusministreid pole viimased aastad olnud ja see lihtsalt peab lähinädalatel avalikult ilmnema. Kes tahes poleks tulevases valitsuses, kõik peavad alla neelama asju, millega nõus pole," arutles Ligi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: