Tarbijahinnaindeksi kasv alanes kahele protsendile

Foto: ERR

Tarbijahinnaindeks kasvas eelmise aasta veebruariga võrreldes 2,0 protsenti, teatas statistikaamet.

Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga kaks protsenti või vähem 2016. aasta novembris, mil muutus oli 1,0 protsenti.

Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes jaanuariga oli 0,2 protsenti.

Kaubad olid 2018. aasta veebruariga võrreldes 1,2 protsenti ja teenused 3,3 protsenti kallimad.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta veebruariga võrreldes tõusnud 2,5 protsenti ja vabalt kujunevad hinnad 1,8 protsenti.

Eelmise aasta veebruariga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim eluase, mis andis kogutõusust 40 protsenti. Sellest omakorda ligi kolm neljandikku andis elekter, soojusenergia ja küte.

2018. aasta veebruariga on tahkekütused kallinenud 19,2 protsenti, kodudesse jõudnud elekter 4,7 protsenti, soojusenergia 3,9 protsenti ja gaas 9,7 protsenti.

Värske köögivili oli mulluse veebruariga võrreldes 39 protsenti kallim ning andis kogutõusust ligi viiendiku.

Võrreldes 2018. aasta veebruariga oli bensiin 1,9 protsenti odavam ja diislikütus 3,5 protsenti kallim.

Toidukaupadest on lisaks värskele köögiviljale enim kallinenud kartul (28 protsenti) ja kaasaostetav valmistoit (15 protsenti) ning odavnenud värske puuvili (17 protsenti), suhkur (16 protsenti) ja munad (13 protsenti).

Jaanuariga võrreldes oli veebruaris tarbijahinnaindeksi kõige suuremaks mõjutajaks transport. Bensiin kallines kuuga 3,4 protsenti ning diislikütus 4,8 protsenti. Suuremat mõju indeksile avaldasid veel elekter, soojusenergia ja küte, kus kodudesse jõudnud elekter odavnes 6,7 protsenti ja soojusenergia 1,7 protsenti.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: