RKAS otsib Patarei müümiseks kinnisvarafirma abi

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) plaanib Patarei vangla müüa välismaisele ostjale aasta lõpuks või järgmise aasta alguseks. Selleks otsib Riigi Kinnisvara müügipartneriks rahvusvahelise kogemusega kinnisvarafirmat.

Üle 30 000 ruutmeetri suuruse pindalaga Patarei merekindlus on muinsuskaitse all. Lammutamisele kuulub enamik nõukogude ajal vanglaks kohandamisel tehtud juurdeehitusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaks aastat tagasi viis tuul Patarei vangla katuselt ära osa kattest. Siis tuli katusele panna 1000 ruutmeetrit tõrvapappi, mis maksis 100 000 eurot pluss käive. Nüüd on katus veekindel, ütleb Riigi Kinnisvara esindaja. Ning plaanis on leida 36 500 ruutmeetri suurusele kinnistule välismaine ostja.

Riigi Kinnisvara portfellihaldur Pertti Neero ütles, et ostja leidmiseks otsitaval kinnisvarafirmal peaks olema rahvusvaheline võrgustik, rahvusvaheline nõustamiskogemus ja rahvusvaheline müügikogemus. "Et nad suudaksid sõnumi, et Patarei on müügis, kohale viia potentsiaalsete ostjateni ja ka neile kohalikke olusid selgitada," ütles Neero.

Vangla sisemus näitab tõendeid selle populaarsusest - siin on jälgi nii kunstitudengite kui rollimängijate fantaasiast. Nõukogude ajal vanglaks ümber ehitatud merekindlus peab hüvasti jätma tol ajal rajatud lisandustest. Hulk vaheseinu ja koridore tuleb maha lõhkuda. Osa kompleksist - umbes 4700 ruutmeetrit saab muuseumiks.

"Nõukogudeaegsed hooned võib maha lammutada ja kogu korstnatagune osa - tühi kinnistu kuni tänavateni on võimalik arendajal kujundada vastavalt oma nägemusele," rääkis Neero.

Ta lisas, et plaani järgi on enampakkumise periood ca pool aastat ja ideaalis võiks müügitehinguni jõuda selle aasta lõpus või järgmise aasta alguses.

Riigi Kinnisvara ootab kinnisvarafirmasid oma pakkumusi esitama 20. märtsiks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: