Eesti Raudteel õnnestus Suurtüki 12 kinnistule ostja leida

Suurtüki 12 kinnistu.
Suurtüki 12 kinnistu. Autor/allikas: Eesti Raudtee

Eesti Raudteel õnnestus leida ostja Suurtüki 12 kinnistule, millele eelmisel enampakkumisel soovijat ei tekkinud.

Veebruari keskel pani Eesti Raudtee kirjalikul enampakkumisel müüki Tallinnas Suurtüki 12 asuva hoonestatud kinnistu alghinnaga 1,63 miljonit eurot. Enampakkumisele laekus tähtajaks üks pakkumine.

"Olime veendunud, et Suurtüki 12 kinnistu enampakkumise alghind oli sel korral piisavalt atraktiivne, et meelitada potentsiaalseid ostjaid," ütles Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee pressiteate vahendusel. 

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Lilles ütles ERR-ile, et seda, kes on ostja ja millise summa ta kinnistu eest pakkus, ei saa Eesti Raudtee tulenevalt enampakkumise korrast veel avalikustada.

Suurtüki 12 kinnistu asub Tallinna vanalinna vahetus läheduses ning teenib pikaajalise lepingu alusel kuni 2021. aasta juulikuu lõpuni ka üüritulu. Kinnistul asuvad kahekorruseline remonditöökoda ja pumbajaam. Ostjal on võimalus olemasolevad hooned renoveerida ning seeläbi üüritulu kasvatada.

Eesti Raudtee juhatus kinnitab enampakkumise tulemused järgmise nädala alguses ja pärast seda vormistatakse ostjaga notariaalne müügileping.

Jaanuaris tegi Tallinna linnavalitsus muinsuskaitseametile ettepaneku võtta Suurtüki 12 kinnistul asuvad hooned ehitismälestistena ajutise kaitse alla. Abilinnapea Andrei Novikov tunnistas toona ERR-ile, et see on seotud Eesti Raudtee otsusega panna kinnistu avalikule enampakkumisele.

Eesti Raudtee proovis Suurtüki 12 asuvat kinnistut avalikul enampakkumisel müüa oktoobris alghinnaga kolm miljonit eurot. Tallinn ei osalenud, sest pidas hinda liiga krõbedaks. Tähtajaks ei saabunud ühtegi pakkumist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: