Linna- ja vallavolikogu ei jõudnud Viljandi veekeskuse rajamisel üksmeelele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Viljandi vallavolikogu kiitis kolmapäeva õhtul heaks Rakvere ettevõtte Aqva Hotels pakkumise rajada Viljandi järve äärde hotell, veekeskus ja ujula. Linnavolikogu lükkas aga otsuse tegemise edasi.

Viljandi vallavolikogu oli Rakvere ettevõtja plaane toetades üksmeelne, kuigi ettevõte küsib riigihanke tingimusena välja käidud 300 000 euro asemel laste ujumisteenuse eest 450 000 eurot aastas. Samuti tuleb linnal ja vallal rajada autoparkla ja vajalikud trassid. Ja kuna asjaajamine on veninud, palus ettevõtja veekeskuse valmimise tähtaja aasta võrra edasi lükata.

Linnavolikogu koalitsioon loobus teema erakorralisest otsustamisest Sotsiaaldemokraatliku Erakonna survel, sest volikogu komisjonid pole saanud arutada sõlmitava lepingu mõju linnaeelarvele.

"Aus vastus on see, et natukene kiireks läks. Minu enda soov on selline, et võimalik otsus oleks hästi suure konsensusega, et see oleks erakondadeülene.
Et linn täna otsust ei lagetanud, selle taga nähakse vallamajas raekojas toimuvaid poliitilisi mänge," kommenteeris Viljandi linnapea Madis Timpson "Aktuaalsele kaamerale".

"Väga kurb on näha, et tundub, et Viljandi linnavolikogus need poliitmängud kestavad edasi ja nagu ei kuulata, mida Viljandi linna rahvas soovib. Viljandi linna rahvas kindlasti soovib seda veekeskust," ütles Viljandi vallavanem Alar Karu.

Linnavolikogu hakkab veekeskuse üle arutlema aprillis. 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: