USA presidendi sõnul on Hiina kaubanduskõnelustel suuri edasiminekuid

{{1553837820000 | amCalendar}}
USA  rahandusminister Steven Mnuchin Pekingis.
USA rahandusminister Steven Mnuchin Pekingis. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

President Donald Trump ütles reedel, et USA ja Hiina kaubanduskõneluste viimases voorus tehti suuri edusamme.

President on kiitnud kõneluste kulgu pärast iga järjekordset vooru.

"Me teeme Hiina osas suuri edusamme, sealhulgas ka nendel kõnelustel," kinnitas ka Valge Maja kaubandusnõunik Larry Kudlow telekanalile CNBC.

Rahandusminister Steven Mnuchin ja USA kaubandusvolinik Robert Lighthizer on parajasti tagasiteel Pekingist,

"Viimane sõnum, mis me neilt saime, et tehtud on suuri edusamme," ütles Kudlow.

"Kaks osapoolt jätkasid edusammude tegemist neil otsekohestel ja konstruktiivsetel läbirääkimistel," teatas juba varem päeval Valge Maja.

Hiina ringhääling CCTV kajastas, et sel nädalal peetud kõnelused tõid "uusi edusamme", kuid nende sisu ei täpsustatud.

Mnuchin säutsus reedel, et lõpetas USA kaubandusvoliniku Robert Lighthizeriga "konstruktiivsed kaubanduskõnelused Pekingis".

"Ootan Hiina asepeaministri Liu He tervitamist Washingtonis järgmisel nädalal, et neid olulisi kõnelusi jätkata," lisas ta.

Ametnikud üritavad lahendada suuri erimeelsusi USA süüdistuses, et Hiina on aastaid kasutanud ebaausaid kaubanduspraktikaid, sest maksab oma firmadele suuri riiklikke toetusi ning varastab USA firmade tehnoloogiat.

USA presidendi Donald Trumpi sõnul on pooled leppele lähedal, kuid ametnikud pisendavad leppe peatse sõlmimise tõenäosust.

Valge Maja majandusnõunik Larry Kudlow ütles neljapäeval, et kõnelused "ei sõltu ajast" ning võivad vajadusel kesta veel nädalaid või isegi kuid. Kõnelused "sõltuvad poliitikast ja jõustamisest", rõhutas ta.

Riigid on kehtestanud eelmisest aastast saati teineteisele tariife umbes 360 miljardi dollari väärtuses kaupadele. Trump ning Hiina president Xi Jinping leppisid kaubandussõja vaherahus kokku detsembris, et pooltel oleks aega lahendada vaidlus rahulikult.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: