Trump: USA ja Hiina on kaubandusleppele väga lähedal

Ühendriigid ja Hiina on tegemas kiireid edusamme oma kaubandussõja lõpetamiseks, ütles neljapäeval USA president Donald Trump.

"Me oleme lähedal lepingu sõlmimisele," ütles Trump Valges Majas enne kohtumist Hiina majanduse eest vastutava asepeaministri Liu He´ga. "Edusamme tehakse väga kiires tempos."

Presidendi sõnul selgub kaubandusleppe saatus ilmselt lähema nelja nädala jooksul .... "Sellega näib olevat väga hästi," märkis ta.

USA ja Hiina delegatsioonid lõpetasid reedel Pekingis järjekordse kaubanduskõneluste vooru. Läbirääkimised jätkuvad sel nädalal Washingtonis.

Hiina president ärgitas kaubanduskõnelusi kiiresti lõpule viima

Hiina president Xi Jinping ärgitas viima kiiresti lõpule läbirääkimisi Ühendriikide ja Hiina kaubandusleppe teksti üle, vahendas reedel riigimeedia.

Hiina uudisteagentuur Xinhua vahendas Xi sõnu ajal, mil on hakatud rääkima võimalusest, et osapooled on lähedal oma üheksa kuud kestnud kaubandussõja lahendamisele.

Xi kommentaar oli osa sõnumist, mille Hiina asepeaminister Liu He edastas kohtumisel USA presidendi Donald Trumpiga.

"Praeguses olukorras on Hiina-USA suhete terve ja stabiilne areng seotud nii Hiina kui Ameerika rahva huvidega," vahendas Liu Xi sõnu.

Kaks suurriiki on kehtestanud alates eelmisest suvest tariife umbes 360 miljardi dollari väärtuses teineteise kaupadele. Trump ning Hiina president Xi leppisid kaubandussõja vaherahus kokku detsembris, et pooltel oleks aega lahendada vaidlus rahulikult.

Kaubanduse eest vastutav Hiina asepeaminister Liu sõitis Washingtoni, et läbirääkimisi jätkata. Osapooled on jõudnud kaubandusleppe dokumentides konsensusele tähtsates küsimustes, kirjutas Xinhua Liu sõnadele viidates.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: