IMF: USA-Hiina kaubandussõjast võivad võita Kanada ja Mehhiko

Kaubakonteinerid Qingdao sadamas Hiinas.
Kaubakonteinerid Qingdao sadamas Hiinas. Autor/allikas: Chinatopix/AP/Scanpix

Täiemahuline kaubandussõda kahjustaks USA ja Hiina majandust, kuid toetaks riike nagu Kanada ja Mehhiko, leiab Rahvusvaheline Valuutafond (IMF).

Juhul kui kõigi kaupade tollitariifi tõstetakse 25 protsenti, kaotaksid sellest enim kaks suurmajandust ise, märkis IMF kolmapäeval enne järgmisel nädalal koos Maailmapangaga peetavaid kevadkohtumisi.

USA-Hiina vaheline kaubandus langeks lühajaliselt 30 protsenti ja pikemas plaanis kuni 70 protsenti. IMF-i raporti järgi väheneks Hiina aastane majanduskasv selle tõttu 1,5 protsenti ja USA oma 0,6 protsenti.

"Mõju Hiinale on tüüpiliselt suurem kõigi mudelite järgi, kuna eksport USA-sse moodustab Hiina majandusest suurema osa," öeldi raportis.

IMF-i stsenaariumi järgi võidaksid lõpuks kaubandussõjast Mehhiko ja Kanada, kuivõrd see suurendaks nende eksporti Ühendriikidesse.

Teade langeb ajale kui Hiina ja USA läbirääkijad üritavad lahendada kaheksa kuud kestnud kaubandustüli, mille raames on kehtestatud tariifid 360 miljardi väärtuses kahepoolsele kaubandusele.

USA president on kõnelustel tehtud edusammudele viidates lükanud edasi plaani tõsta 200 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupade imporditariifi 15 protsendi võrra 25 protsendini.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: