Lauri Bambus: belglaste kuningas Philippe on eelkäijatest populaarsem

Foto: ERR

Järgmisel teisipäeval saabub Eestisse visiidile belglaste kuningas Philippe. Välisministeeriumi riikliku protokolli osakonna peadirektor Lauri Bambus rääkis "Ringvaates", et Philippe on oma eelkäijatest populaarsem.

Bambuse sõnul on Philippe üsna vähetuntud, sest Belgia kuningakoda on võrreldes teiste monarhiatega pigem noor - Philippe on alles seitsmes kuningas.

Kroonprintsina olid Philippe'i tegevusvaldkonnad Bambuse sõnul majandus ja kaubandus, kuid kuningana peab ta tegelema rohkem kogu riigi tutvustamisega maailmas. Igapäevaselt saab ta ka väga palju kirju kodanikelt, kelle probleeme püüab ta aidata lahendada.

Philippe on Bambuse sõnul oma eelkäijatest kahtlemata populaarsem.

"Kui ma ise töötasin veel Belgias 1999. ja 2002. aastal, siis 1980. ja 1990. aastatel oli ikkagi väga suur vabariiklaste liikumine, kas nad vajavad monarhi või mitte. Aga sellest ajast kui Philippe on belglaste kuningas, on tema populaarsus kasvanud ja ta on vastu võetud nii flaamlaste kui valloonide poolt," rääkis Bambus.

Eestis on kuningas Philippe'i visiidi peamine eesmärk NATO missioonil siin teenivate Belgia kaitseväelaste külastamine Tapal. Samas kohtub kuningas ka president Kersti Kaljulaidiga ning külastab e-Eesti esitluskeskust. Eestist läheb kuningas tagasi Belgiasse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: