Kõlvart lubas Isamaa ja EKRE-ga sõlmitavat koalitsioonilepet toetada

Foto: (Foto: ERR)

Tallinna linnapeaks tõusev Mihhail Kõlvart ütles, et hääletab Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonilepingu poolt, kuigi algselt ta seda ei toetanud.

"Oleks aus hääletada selle poolt, sest olen osalenud läbirääkimistel ja tundub, et Keskerakond on saavutanud oma soovid ja kaitsnud oma valijate huve," rääkis Kõlvart Terevisioonis.

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa volikogud kogunevad koalitsioonilepingu kinnitamiseks laupäeval. Kõlvart märkis, et tema soov pole Keskerakonda lõhestada ja vastutusest erakonna ees ta toetab lepet.

Kõlvart rääkis, et emotsionaalselt koostöö EKRE-ga pole lihtne, aga ta saab aru, miks Keskerakond sellise valiku tegi. "Ainult koalitsioonis saab enda positsioone kaitsta ja oma seisukohti ellu viia. Opositsioonis on seda teha palju keerulisem," lausus Kõlvart.

Kõlvart ütles, et ta oleks võinud asuda riigikogu liikmeks ja võtta vastu ka pakkumise ministriametisse, kuid pidas õigeks jääda Tallinna juhtima. "Poleks õige, et ma oleksin koalitsioonis, mida ma ei toetanud," tähendas Kõlvart.

Ta lisas, et ka mitmed teised Keskerakonda kuuluvad linnapoliitikud loobusid EKRE pärast Toompeale minekust. "Igaühel on õigus teha oma valik. Noored poliitikuid valisid linnasüsteemi, sest see tagab aktiivsema tegevuse. Ja pole mõtet varjata, et olid erinevad emotsioonid seoses praeguse koalitsiooniga," lausus Kõlvart.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: