Brüssel: BMW, Daimler ja Volkswagen takistasid emissioonide piiramist

Emissioonitest.
Emissioonitest. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjon teatas reedel, et Saksa autotootjad BMW, Daimler ja Volkswagen tegid koostööd, et pidurdada emissioone vähendava autotehnoloogia arendamist.

Komisjon leidis pärast põhjalikku uurimist, et firmad rikkusid EL-i seadusi aastatel 2006-2014 ja moodustasid kartelli, mille raames piirati nii bensiini- kui diiselautode saastet vähendava tehnoloogia kasutuselevõttu.

Kartell vähendas eurooplaste valikuid vähemsaastavate autode ostmisel, kuid ei mõjutanud hindasid, teatas Komisjon. Uurimine seisab eraldi mitmest teisest keskkonnaseaduste rikkumist puudutavast uurimisest, mida firmade vastu algatatud on.

Emissioonid on autotööstuses saanud suureks teemaks, kuivõrd ametivõimud üritavad täita kliimaeesmärke ja 2015. aastal tunnistas Volkswagen, et tegeles emissiooniandmete pettusega.

2017. aasta oktoobris otsisid Euroopa ametnikud läbi kolme firma kontorid ja uurimist alustati läinud aasta septembris. Daimler, Volkswagen ja BMW on teatanud, et teevad Komisjoniga koostööd.

Euroopa Komisjon märkis, et tegu on esialgse hinnanguga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: