Raport: Tallinn on toetanud Kõlvarti lemmikspordiala ja tuttava ühinguid ligi 400 000 euroga

Foto: Rene Suurkaev/ERR

Tallinna linna korruptsioonivastase strateegia koostamist nõustanud vandeadvokaat Norman Aas tõi oma märtsi lõpus esitatud raportis välja, et linn on viimasel kahel aastal nii linnapeaks pürgiva Mihhail Kõlvarti tuttava kui ka tema lemmikspordialaga seotud ühinguid toetanud ligi 400 000 euroga. Kõlvart selles probleemi ei näe.

Praegune linnavolikogu esimees ja varem abilinnapeana spordivaldkonda kureerinud Mihhail Kõlvart on Eesti taekwondo liidu president, vahendas "Aktuaalne kaamera".

2017. aasta algusest on taekwondo liit ja spordialaga seotud ühingud saanud linnalt üle 200 000 euro. Kui sinna lisada Kõlvarti vana tuttava Ilona Uzlova juhitud MTÜ-le Lüüra laekunud ligi 200 000 toetuseurot, näib justkui suunaks linn raha Kõlvarti ja tema tuttavatega seotud ühingutele.

Linna korruptsioonivastase strateegia koostamist nõustanud endine peaprokurör ja praegune Soraineni büroo advokaat Norman Aas ütles, et Lüürale renditakse nii soodsalt ruume kui ka antakse toetust.

"See oli lihtsalt üks näide, kus tegelikult väga erinevat kanalit pidi ühe MTÜ kätte Tallinna linnast sellise mittetulundustegevuse toetused jõuavad," ütles Aas.

Linnapea kohale siirduv Kõlvart ütles, et Lüüra on katusorganisatsioon, mis koondab paljusid ühendusi ning toetust antakse tegevustele ja see pole kellegi jaoks tulu. Ta märkis, et nii Lüüra kui ka tema lemmikspordiala toetamine pole temaga seotud.

"Tallinna linn toetas taekwondo spordiala ja ka alaliitu juba palju aastaid enne seda, kui mina hakkasin töötama linnasüsteemis. Teiseks, kindlasti ei oleks mõeldav, et mina kuidagi mõjutaks neid otsuseid ja mina ei tee seda, loomulikult," rääkis Kõlvart.

Kõlvart ise polegi ühtegi rahaeralduse otsust teinud ja seega puudub selles seadusega vastuolu.

Volikogus opositsiooni kuuluva Reformierakonna fraktsiooni juht Kristen Michal ütles, et nii lihtne see siiski pole.

"Ütleme siis nii, et kindlasti, jah, kõik teadjad, kes Tallinna linnas näevad, kes on mõjukad otsustajad, kui nendega seotud asjad liiguvad paremini või saavad need valdkonnad rohkem rahastada, siis kuulge, noh, me saame kõik aru, et neid otsuseid tehakse ikkagi mitteametlikke liine pidi," rääkis Michal.

Aasa sõnul suurendaks läbipaistvust see, kui linnaeelarve kajastaks toetuste üldnumbri asemel konkreetsetele ühingutele suunatud summasid, sest siis saaks nende üle kohe avalikult arutleda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: