Isamaa liikmetest hakkavad komisjone juhtima Sester, Metsoja ja Kokk

Sven Sester
Sven Sester Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Isamaa peasekretär Priit Sibul ütles ERR-ile, et Isamaa liikmetest hakkab majanduskomisjoni juhtuma Sven Sester, riigikaitsekomisjoni Andres Metsoja ja rahanduskomisjoni Aivar Kokk.

"Kui vaadata neid kohti, kus komisjoni esimehe portfell kuulub koalitsioonileppe järgi Isamaale, siis majanduskomisjonis esindab Isamaad Sven Sester, riigikaitsekomisjonis Andres Metsoja ja rahanduskomisjonis Aivar Kokk," ütles Sibul.

Sibul lisas, et Isamaal on igas komisjonis üks esindaja ning üheks komisjonis kaks esindajat.

Koos koalitsioonilepingu allakirjutamisega jagasid Keskerakond, EKRE ja Isamaa omavahel ka riigikogu komisjonide esimeeste kohad.

Keskerakonna liikmed hakkavad juhtima riigikogu välis-, sotsiaal-, keskkonna-, õigus-, maaelu- ja kultuurikomisjoni, samuti Euroopa Liidu asjade komisjoni ning koalitsioonis kokku lepitud eesti keele õppe ja arenguga tegelevat probleemkomisjoni. 

EKRE saab enda juhtida riigikogu põhiseaduskomisjoni, julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ning uue koalitsioonilepinguga otsustatud rahvastikukriisi lahendamisega tegeleva probleemkomisjoni.

Reformierakond, kui opositsiooni juhtpartei jääb parlamendis juhtima riigieelarve kontrolli erikomisjoni. Samuti opositsiooni jäävad sotsiaaldemokraadid saavad nimetada riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: