Riigikogu komisjonid valisid endale esimehe ja aseesimehe

Riigikogu liikmed.
Riigikogu liikmed. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Uue riigikogu koosseisu alatised komisjonid valisid teisipäeval toimunud istungitel endale esimehe ja aseesimehe. Kõige enam sai esimehe kohti Keskerakond.

Keskkonnakomisjoni esimees on Erki Savisaar (Keskerakond) ja aseesimees Yoko Alender (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Riho Breivel, Peeter Ernits, Heiki Kranich, Igor Kravtšenko, Jevgeni Ossinovski, Kalle Palling ja Üllar Saaremäe.

Kultuurikomisjoni esimees on Aadu Must (Keskerakond) ja aseesimees Heidy Purga (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Helle-Moonika Helme, Signe Kivi, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Katri Raik, Mihhail Stalnuhhin, Kristina Šmigun-Vähi ja Jaak Valge.

Maaelukomisjoni esimees on Tarmo Tamm (Keskerakond) ja aseesimees Urmas Kruuse (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Merry Aart, Heiki Hepner, Kaido Höövelson, Erkki Keldo, Siret Kotka-Repinski, Ivari Padar ja Andrus Seeme.

Majanduskomisjoni esimees on Sven Sester (Isamaa) ja aseesimees Kristen Michal (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Arto Aas, Annely Akkermann, Kalev Kallo, Mihhail Korb, Kalvi Kõva, Siim Pohlak ja Kai Rimmel.

Põhiseaduskomisjoni esimees on Jaak Madison (EKRE) ja aseesimees Indrek Saar (SDE). Komisjoni kuuluvad Andrei Korobeinik, Oudekki Loone, Mart Nutt, Hanno Pevkur, Paul Puustusmaa, Taavi Rõivas ja Vilja Toomast.

Rahanduskomisjoni esimees on Aivar Kokk (Isamaa) ja aseesimees Maris Lauri (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Dmitri Dmitrijev, Tiit Kala, Jürgen Ligi, Natalia Malleus, Urmas Reitelmann, Kersti Sarapuu, Riina Sikkut, Andres Sutt ja Aivar Sõerd.

Riigikaitsekomisjoni esimees on Andres Metsoja (Isamaa) ja aseesimees Kalle Laanet (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Marina Kaljurand, Johannes Kert, Leo Kunnas, Ants Laaneots, Alar Laneman, Madis Milling, Anneli Ott, Peeter Rahnel ja Martin Repinski.

Sotsiaalkomisjoni esimees on Tõnis Mölder (Keskerakond) ja aseesimees Helmen Kütt (SDE). Komisjoni kuuluvad Urmas Espenberg, Hele Everaus, Jüri Jaanson, Liina Kersna, Priit Sibul, Marika Tuus-Laul ja Viktor Vassiljev.

Väliskomisjoni esimees on Enn Eesmaa (Keskerakond) ja aseesimees Marko Mihkelson (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Maria Jufereva-Skuratovski, Ruuben Kaalep, Raimond Kaljulaid, Eerik-Niiles Kross, Mihhail Lotman, Sven Mikser, Keit Pentus-Rosimannus, Anti Poolamets, Valdo Randpere, Kadri Simson ja Raivo Tamm.

Õiguskomisjoni esimees on Jaanus Karilaid (Keskerakond) ja aseesimees Toomas Kivimägi (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad Marek Jürgenson, Kaja Kallas, Uno Kaskpeit, Kert Kingo, Tarmo Kruusimäe, Heljo Pikhof ja Urve Tiidus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: