Uus võimuliit jagas riigikogu komisjonide esimeeste kohad

Enn Eesmaa saab ilmselt riigikogu väliskomisjoni esimeheks.
Enn Eesmaa saab ilmselt riigikogu väliskomisjoni esimeheks. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Koos koalitsioonilepingu allakirjutamisega jagasid Keskerakond, EKRE ja Isamaa, kellel on parlamendis 56-kohaline enamus, omavahel ka riigikogu komisjonide esimeeste kohad.

Kõige pikema kõrre tõmbas Keskerakond, kelle parlamendipoliitikud hakkavad juhtima riigikogu välis-, sotsiaal-, keskkonna-, õigus-, maaelu- ja kultuurikomisjoni, samuti Euroopa Liidu asjade komisjoni ning koalitsioonis kokku lepitud eesti keele õppe ja arenguga tegelevat probleemkomisjoni. Väliskomisjoni esimeheks saab ilmselt senine riigikogu aseesimees Enn Eesmaa.

EKRE saab enda juhtida riigikogu põhiseaduskomisjoni, julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ning uue koalitsioonilepinguga otsustatud rahvastikukriisi lahendamisega tegeleva probleemkomisjoni.

Isamaa poliitikud hakkavad juhtima riigikogu rahandus-, majandus- ja riigikaitsekomisjoni.

Reformierakond, kui opositsiooni juhtpartei jääb parlamendis juhtima riigieelarve kontrolli erikomisjoni, kes kontrollib koostöös riigikontrolliga vabariigi valitsust, et riigieelarve oleks täidetud ning riigi vara ja eelarve vahendeid kasutataks säästlikult, otstarbekalt ja õiguspäraselt.

Samuti opositsiooni jäävad sotsiaaldemokraadid saavad nimetada riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe. See komisjon teeb järelevalvet korruptsioonivastaste abinõude rakendamise üle.

Parlamendikomisjonide esimehed ja aseesimehed valitakse nimeliselt ilmselt sel ja järgmisel nädalal.

Riigikogus on 11 alatist komisjoni. Igaüks neist töötab läbi kindla riigielu valdkonna seaduseelnõud. Lisaks on parlamendiliikmetest moodustatud eri- ja probleemkomisjonid.

Toimetaja: Toomas Sildam

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: