Roosileht: Kohtla-Järve riigigümnaasiumi rajamine ei ole läinud sujuvalt

Mare Roosileht
Mare Roosileht Autor/allikas: ERR

Kohtla-Järve eestikeelse kooli eestkõneleja Mare Roosileht ütles, et seoses Kohtla-Järve riigigümnaasiumi rajamisega jagatakse palju vastukäivat informatsiooni ja see protsess pole olnud kuigi sujuv.

"Mina saan aru nii, et Kohtla-Järvele tuleb üks riigigümnaasium, kus õppetöö hakkab toimuma eesti keeles. See tähendab seda, et kõik põhiõppeained õpitakse eesti keeles, välja arvatud keeled," ütles Roosileht ERR-ile.

Roosileht märkis, et osadele kohalikele inimestele on jäänud mulje, et kaalutakse ka varianti, et praegune olemasolev Järve gümnaasium jätkab tegevust ka gümnaasiumi astmes.

Haridus- ja teadusministeeriumi andmetel pannakse teise Kohtla-Järvel tegutseva kooli, Järve gümnaasiumi gümnaasiumi aste kinni.

Roosilehe sõnul ei ole riigigümnaasiumi loomine läinud kuigi sujuvalt.

"Ma usun, et kui õigel ajal oleks kogukonnaga räägitud ja neid küsimusi arutatud ja oleks selgitatud välja, missugused mured kogukonnas on, siis me oleksime selle uue riigigümnaasiumiga kindlasti palju kaugemal. Ka praegu pole veel midagi möödapääsmatut. Mu väga väga suured lootused on uuel direktoril, härra Hendrik Aguril, kes kindlasti on väga võimekas inimene, et see gümnaasium õigeaegselt tööle panna. Et komplekteerida töötajad uude riigigümnaasiumisse. Ja mis kõige tähtsam praegu on, tuleb ikkagi kohtuda noortega, rääkida neile, missugune gümnaasium tuleb ja et kõik noored sõltumata, kas nad on Eesti emakeelega või Vene emakeelega, tõesti tahaksid siia gümnaasiumisse õppima tulla," rääkis Roosileht.

Roosilehe sõnul on uue riigigümnaasiumi ambitsioon on palju suurem kui pelgalt kohaliku tähtsusega haridusasutus. "Mina näen seda gümnaasiumit atraktiivse ja väga tugeva õppetasemega riigigümnaasiumina, kuhu tahaksid õppima tulla ka mujalt Eestist noored, mis suurendaks ühtlasi ka Eesti emakeelega noorte arvu selles gümnaasiumis," lausus Roosileht.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: