Politsei avastas Kuusiku jääknähud kiiruseületamise tõttu

Politseinik kiirust mõõtmas.
Politseinik kiirust mõõtmas. Autor/allikas: PPA

Politsei avastas EKRE väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadi Marti Kuusiku alkoholitarvitamise jääknähud, kui Kuusik kiiruseületamise tõttu kinni peeti.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Tuuli Härson ütles ERR-ile, et 4. märtsil peatas politsei Rakvere linnas Kuusiku lubatud sõidukiiruse ületamise tõttu.

"Sõiduki kiiruseks mõõdeti 74 km/h kohas, kus lubatud kiirus on 50 km/h. Kontrollimisel tuvastati juhil ka alkoholi tarvitamise tunnused," rääkis Härson.

Härson ütles, et politsei koostas väärteomaterjali kiiruseületamise ning mootorsõidukijuhile lubatud alkoholi piirmäära ületamise kohta Liiklusseaduse paragrahvi 224 lõige 1 ja paragrahvi 227 lõige 2 alustel.

Liiklusseaduse paragrahvi 224 lõige üks järgi karistatakse mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest isiku poolt, kelle ühes grammis veres on alkoholisisaldus 0,20–0,49 milligrammi või kelle ühes liitris väljahingatavas õhus on alkoholisisaldus 0,10–0,24 milligrammi rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kuue kuuni.

Liiklusseaduse paragrahvi 227 lõige kaks järgi karistatakse mootorsõidukijuhi poolt lubatud suurima sõidukiiruse ületamise eest 21–40 kilomeetrit tunnis rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kuue kuuni.

Selliseid meetmeid Kuusiku puhul siiski ei rakendatud. "Kuna juht avaldas kahetsust ning oli valmis läbima mõjutusprogrammi KOJU, siis väärteomenetlus lõpetati rahatrahvi määramata. Kui seda kohustust ei täideta 10 kuu jooksul, siis võib politsei väärteomenetluse taas avada," lisas Härson veel.

Kuusiku sõnul on ta praegu sel nädalal alanud liikluskoolitust läbimas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: