Sri Lanka pommiplahvatustes hukkunute arv on tõusnud 359-ni

Foto: Reuters / Scanpix

Sri Lankal pühapäeval hotellides ja kirikutes kärgatanud pommiplahvatustes hukkunute arv on tõusnud 359-ni, teatas riigi politsei kolmapäeval.

Hukkunute arvu tõusu taga on rünnakutes vigastatute suremine haavadesse. Plahvatustes sai viga vähemalt 500 inimest.

Rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS). Sri Lanka valitsus näitas näpuga kohalikule ja vähetuntud islamistlikule rühmitusele National Thowheeth Jama'ath, kuid lisas, et rühmitus sai ilmselt "rahvusvahelist" abi.

"Julgeolekuametid on seisukohal, et välissidemed on olemas ning osa tõenditest näitavad seda," ütles peaminister Ranil Wickremesinghe ajakirjanikele teisipäeva hilisõhtul.

"Oleme seda väidet uurimas. Kahtlustati, et (rühmitusel) oli sidemeid ISIS-ega," lausus peaminister. ISIS on IS-i varasem nimekuju.

Sri Lanka pidas plahvatustega seoses kinni veel 18 kahtlusalust

Sri Lanka julgeolekujõud pidasid ööl vastu kolmapäeva kinni veel 18 kahtlusalust, keda seostatakse riigis pühapäeval 359 inimest tapnud ja vähemalt 500 vigastanud terrorirünnakutega, ütles politsei pressiesindaja.

Ruwan Gunasekera sõnul peeti kahtlusalused kinni politsei ja julgeolekujõudude tagaotsimisoperatsioonis, mis toimus neile eriolukorra raames antud volitustega. Need lubavad julgeolekujõududel pidada kahtlusaluseid kinni kuni kolmeks kuuks. Riigis kehtib ka öine liikumiskeeld.

"Infost lähtudes tegime haarangu kolmes kohas ja pidasime kinni 17 kahtlusalust... Veel üks kahtlusalune peeti kinni neljandas kohas," lausus ta.

Politsei on rünnakutega seoses pidanud pühapäevast saati kinni 58 inimest.

Gunasekra sõnul olid haarangud osa julgeolekuoperatsioonist, mille eesmärk on leida kõik kolme kirikut ja kolme hotelli tabanud pommiplahvatusega seotud inimesed.

Rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS). Sri Lanka valitsus näitas näpuga kohalikule ja vähetuntud islamistlikule rühmitusele National Thowheeth Jama'ath, kuid lisas, et rühmitus sai ilmselt "rahvusvahelist" abi.

Tagaotsimistele eelnevalt ütles peaminister Ranil Wickremesinghe, et jooksus võib olla veel islamiäärmuslasi ning uusi pommirünnakuid ei saa välistada.

"Jooksus on veel mõni inimene," lausus Wickremesinghe. "Peame nad kinni pidama."

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP - BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: