Prantsuse kontingendi lahingutehnika jõudis mööda raudteed Tapale

Prantsusmaalt Tapale saabus kolmapäeval esimene osa prantsuse kontingendi tehnikast ja varustusest. Prantslased vahetavad mais välja Eestis paikneva NATO lahingugrupi Belgia kontingendi kaitseväelased.

Prantslaste logistilise toetuselemendi ülem major Marc-Antoine ütles, et Eestisse jõudmine mööda raudteed võttis aega paar nädalat, mille jooksul laaditi ümber nii tehnikat kui varustusekonteinerid erinevatele platvormidele.

"Oleme siin selleks, et treenida koos oma sõprade ja kolleegidega Eestist, Ühendkuningriigist ning Belgiast arendamaks meie üksuse oskusi ja tugevdada Eesti julgeolekut," ütles major Marc-Antoine.

Ta lisas, et eelnevatel Prantsusmaa üksustel, mis teenisid NATO lahingugrupi koosseisus 2017. aasta märtsist detsembrini, on Eestist jäänud vaid head mälestused ning kasulikud kogemused.  

Tapale saabuv tehnika pärineb Prantsusmaa erinevatest üksustest ning koosneb umbes 80 erinevast tehnikaühikust nagu näiteks viis tanki Leclerc, 16 jalaväe lahingumasinat VBCI, erinevad taktikalised sõidukid, veoautod jne.

Uus prantsuse kontingent jääb Eestisse kuni selle aasta lõpuni, mil nad vahetab välja Taani üksus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: