Ettevaatust liikluses: kaitseväe sõidukite kolonnid liiguvad Kevadtormile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Üksuste saabumine Kevadtormile.
Üksuste saabumine Kevadtormile. Autor/allikas: mil.ee

Seoses esmaspäeval algava Kevadtormi õppelahingute etapiga tõuseb Lääne- ja Ida-Virumaa teedel laupäevast kuni 10. maini olulisel määral liiklustihedus. Kaitsevägi kutsub kõiki üles olema tähelepanelik ning liiklema ohutult.

"Üksused hakkavad liikuma kolonnides. Ma palun kõigil liiklejatel olla tähelepanelik, sest tegemist on suuremate masinatega, mille juhtidel on väiksem vaateväli," ütles Kevadtormi õppuse üldjuht kindralmajor Indrek Sirel.

Kolonnid võivad häirida sujuvat liiklust, mistõttu loodab kaitsevägi autojuhtide mõistvale suhtumisele. Kaitsevägi meenutab, et järsk pidurdamine raskesõiduki ees võib kaasa tuua liiklusõnnetuse, mistõttu tuleks kollonnide läheduses liigeldes olla tähelepanelik.

Kõige suurema koormusega liiklemise päev on laupäev, mil 1. jalaväebrigaadi üksused liiguvad Kevadtormi õppelahingute alale, mis asub Ida-Virumaal.

Kokku läheb teele üle 40 kolonni, iga kolonni koosseisus on kuni 30 sõidukit, maanteel liiguvad kolonnid kiirusega kuni 70 km/h, sõidukite vahe on ligi 100 meetrit.

Peamiselt liiguvad sõidukid Tallinna-Narva maanteel Läsna ning Kohtla-Järve vahelisel lõigul kell 5.30 kuni 22.00. Rakvere lähedal reguleerib suurematel ristmikutel liiklust sõjaväepolitsei.

Esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju ja Jõgeva maakonda. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumil.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: