Pärnu ettevõtja kahtleb Viljandi ujula hanke läbipaistvuses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu ehitusettevõtja ja linnavolinik Rain Jung (Isamaa) seab kahtluse alla Viljandi linna ja valla ujulateenuse hanke läbipaistvuse. Viljandi otsib konkursiga ettevõtet, kes on valmis ujula ehitama koos spaa ja veekeskusega.

Jung ja tema ettevõtjatest sõbrad tulid mõttele Viljandi linna ja valla korraldatud ujulateenuse osutamise riigihankes kaasa lüüa ja ehitada Viljandisse ujula koos spaaga. Hanke tingimustega tutvumisel aga ilmnes, et osalemine on peaaegu võimatu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ei ole võimalik leida Viljandi linnast selle ala sees, kuhu on see ujula mõeldud ühtegi 7000 ruutmeetri suurust krunti. Siis on soovitud, et käive oleks kolm miljonit, millest üks miljon võib olla rahulikult majutus, aga mitte mingi toitlustus või mingi muu tegevus," ütles Jung.

Pakkujalt nõutakse veel, et tal oleks viimase viie aasta jooksul vähemalt kolmeaastane ujumisteenuse osutamise ja ujula pidamise kogemus.

Samuti ei mõista Rain Jung, miks Viljandi on vabatahtlikult valmis ujumisteenuse eest nii suure rahasumma välja käima.

"Paide linnas on hange juba toimunud. Näiteks linn maksab ettevõtjale, kes ujumisteenust pakub 130 000 eurot, siis Viljandis on see summa 250 000 eurot. Minu jaoks jääb arusaamatuks, kas Viljandis ujutakse kulla sees," ütles Jung.

Viljandi linnapea Madis Timpson (Reformierakond) ootamatu haigestumise tõttu täna kommentaare jagada ei saanud.

Majandusameti hangete peaspetsialist Kaidi Braun kinnitab, et kvalifitseerimistingimuste seadmine on tavapärane praktika, pealegi peab pakkumuse esitaja ise ujula ka valmis ehitama.

Reporter Olev Kenk küsis Braunilt kui palju on Eestis selliseid firmasid, kes üldse saavad hankel osaleda.

"Kas neid on viis või kümmekond, seda antud juhul me ise pole kokku arvanud. Arvame, et konkurents pakkumuse esitamiseks on tagatud," vastas Braun.

Kuid miks seoti ujumise algõpetuse ostmine veekeskuse ja spaa ehitamisega?

"Inimesed ei soovi, et linn rajaks lihtsalt tänapäevase ujula, vaid soovivad laiendatud lõõgastumisvõimalusi. Ja eks me soovimegi seda lisaväärtust oma piirkonna inimestele pakkuda," selgitas Braun.

Viljandi hankel saab osaleda 28. jaanuarini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: