Helme tunnistas raskusi ministrikandidaadi leidmisel

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehest siseminister Mart Helme tunnistas, et erakonnal on raskusi Marti Kuusiku asemele uue väliskaubanduse ja IT-ministri kandidaadi leidmisega.

"Inimesed järjest ütlevad ära, sest nad ei taha, et neid hakatakse paljaks koorima," rääkis Helme neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, viidates meedia teravdatud tähelepanule võimalike ministrikandidaatide suhtes.

Helme sõnul kistakse avalikkuse ette 10-15 aasta tagused eksimused, ka näiteks liiklusrikkumised ja kõiki eksimusi näidatakse justkui äsja juhtunud sündmusi.

"See vastab tõele, et mitu inimest on ära öelnud, märkides, et ei taha saada märklauaks, kelle pihta sülitatakse," märkis Helme, kes neljapäeval täitis Jüri Ratase eemaloleku tõttu peaministri kohuseid.

Helme kinnitusel on neil küll kandidaate, kuid ühtegi nime ei avalikustata enne, kui seda pole tutvustatud peaminister Ratasele.

Kuusik astus eelmisel nädalal tagasi pärast ühte päeva ametis, kuna sattus ränkade perevägivalla süüdistuste alla.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: