Hansson: Versobanki sulgemisest võib saada Euroopas pretsedent

Ardo Hansson.
Ardo Hansson. Autor/allikas: ERR

Eesti Panga president Ardo Hansson märkis Lennart Meri konverentsil, et Versobanki sulgemisest võib saada Euroopa praktikas pretsedent.

Vastates publikust kostnud küsimusele, miks Euroopa Keskpank rahapesu tõkestamiseks rohkem ära ei tee, vastas ameti tõttu keskpanga nõukokku märkis Hansson, et kitsalt võetuna ei ole keskpanga mandaadi hulgas rahapesu tõkestamine. Küll aga on keskpangal ainuõigus pangalitsentse anda ja ära võtta.

"Meil oli Eestis Versobanki juhtum, kus võeti ära litsents maksevõimeliselt pangalt," märkis Hansson ning tõi esile, et tihti ollakse sellises olukorras kõhklevad, kuna seesuguseid samme on lihtsam astuda maksejõuetute pankade suhtes. Maksevõimeliste turuosaliste litsentsi ära võtmine võib kaasa tuua ka olulisi kohtuvaidlusi.

Eesti juhtumi puhul ajas finantsinspektsioon seda väga aktiivselt. "See võib seada pretsedendi," rääkis Eesti Panga president.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: