Venemaal Dzeržinskis sai tehaseplahvatuses viga 79 inimest

{{1559396580000 | amCalendar}}

Venemaal Dzeržinskis kärgatas laupäeval plahvatus kaitsetööstusettevõtte GosNII Kristall laskemoonatehases, mis vigastas 79 inimest ja kahjustas tehase ümbruses kümneid maju, teatasid võimud.

Kohalik tervishoiuministeeriumi ametnik ütles riiklikule uudisteagentuurile TASS, et 79 inimest sai plahvatuses kergeid või mõõdukaid vigastusi, ja lisas, et vigastatute seas lapsi ei ole.

Vigastatutest 15 jäeti haiglasse, lausus ametnik ja lisas, et kellegi vigastused ei ole eluohtlikud.

Vene eriolukordade ministeerium teatas varem pressiteates, et "viimastel andmetel Dzeržinskis sündmuskohal lahtist tuld ei ole. Esineb lokaliseeritud miilavat tuld".

"38 inimest sai viga - neist neli on raskes ja 25 mõõdukalt raskes seisundis, üheksal on kerged vigastused. Keegi surma ei saanud," lisas ministeerium.

Tehase esindaja andmeil töötas plahvatuse hetkel tehase selles osas umbes viis inimest, kes õnnestus edukalt evakueerida.

Nižni Novgorodi oblasti asekuberner Dmitri Krasnov ütles Vene riigitelevisioonile, et kaks inimest on kadunud.

Plahvatus kahjustas viit tehasehoonet ja 180 ümbruskonnas asuvat maja.

Plahvatuse järgselt osaleb tehases puhastusoperatsioonis üle 300 inimese ja 50 sõidukit, ütlesid kohalikud päästeteenistused uudisteagentuuridele.

Vene juurdluskomitee teatas juurdluse avamisest tööstusohutuse nõuete võimaliku rikkumise suhtes tehases.

Nižni Novgorodi oblastis asuv Dzeržinsk paikneb Moskvast umbes 400 kilomeetrit idas.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: