X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Politsei koolikiusamisest: oluline on, et laps ei jääks murega üksi

Foto: Siim Lõvi/ERR

Koolikiusamine on jätkuvalt tõsine probleem, kuid kui täiskasvanud püüavad sellele omast tarkusest jõuga lõppu teha, võivad nad sattuda pahuksisse seadusega. Lõppeval nädalal üritas üks 38-aastane mees Sillamäel laste tüli lahendada relvataolise esemega, mis lõppes tema vahi alla võtmisega.

Haridusasutustes on vägivalla ennetamise programme igasuguseid ja nendega alustatakse juba lasteaias. Politsei tõdes, et kahjuks on koolikiusamise juhtumid ennetustöödest hoolimata pigem sagenenud, peapõhjuseks see, et täiskasvanud leiavad laste jaoks aina vähem aega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oluline on, et laps ei jääks oma murega üksi ega kardaks oma probleemidest rääkida.

"Kõige esimene asi, kui sa oled laps ja sa tunned, et sul on mure, siis leia endale keegi usaldusväärne inimene, kelle poole pöörduda ja räägi talle oma murest. Ja ma usun, et koos leiate lahenduse," ütles Ida prefektuuri ennetustöö koordinaator Kristi Hindreus.

"Kui sul sellist inimest ei ole, siis on selline number nagu 116 111 või siis lasteabi.ee, pöördu sinna, helista sinna ja kindlasti leiad selle inimese, kes sind kuulab ja aitab sind edasi toimetada," lisas ta.

Selliseid Sillamäe kooli sarnaseid juhtumeid, kus täiskasvanu tuleb kooli ja hakkab relvataolise esemega ähvardades korda looma, pole Ida-Virumaal varem juhtunud.

Siiski on politseinikud koolides sagedased külalised, sest koolid pöörduvad tihti koolikiusamise lahendamiseks politsei poole.

Noorsoopolitseinike soov on see, et haridusasutused suudaks ilma mundrikandjate abita koolis õhkkonna korras hoida.

"Jah, me võime täheldada, et tihtipeale me tuleksime kooli oma vormi näitama, aga hirmutamine ei ole lahendus ehk me loodame ikka selle peale, et koostöös õpetaja ja lapsevanemaga saab see olukord muutuma ning õpetaja saab tunda klassis ennast hästi ja see tagab ka olukorra, et kõik lapsed on seal rahulolevad," lausus Hindreus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: