Mehhiko blokeeris uue Kesk-Ameerika migrantide karavani edasiliikumise

Mehhiko võimud blokeerisid kolmapäeval uue Kesk-Ameerika migrantide karavani edasiliikumise pärast seda, kui nad sisenesid Guatemalast Mehhikosse.

Sõdurid ja politseinikud sundisid sadu migrante, kellest enamus oli pärit Hondurasest, peatuma Metapa de Domingueze linnas, umbes 12 kilomeetri kaugusel Mehhiko-Guatemala piirist.

Riiklik migratsiooniinstituut (INM) ütles, et umbes 420 migranti peatati ja toimetati bussidega kinnipidamiskeskusesse.

Mitusada migranti aga põgenes laiali.

Politsei hinnangul oli Mehhikosse jõudnud karavanis algselt umbes 1200 inimest.

Uus rühm migrante saabus Mehhikosse ajal, mil välisministri Marcelo Ebrardi juhitav delegatsioon peab Washingtonis USA amentikega kõnelusi, et vältida president Donald Trumpi lubatud tollitariifide jõustumist.

Trump on ähvardanud kehtestada alates esmaspäevast kõikidele Mehhiko kaupadele viieprotsendine tariif ja tõsta seda oktoobriks 25 protsendini, kui Mehhiko võimud ei ohjelda Ühendriikide piirile jõudvate migrantide voolu.

Trumpi ähvardus on tekitanud Mehhikos paanika, kuna 80 protsenti ekspordist läheb USA-sse.

Trump: USA ja Mehhiko kõnelused on edukad, kuid mitte veel piisavalt

USA ja Mehhiko ametnikud on teinud edusamme kõnelustel migratsiooni vähendamiseks kahe riigi ühispiiril, kuid teha tuleb veel palju, vältimaks karistavaid tollitariife, ütles president Donald Trump kolmapäeval.

"Immigratsiooniarutelud Valges Majas Mehhiko esindajatega on tänaseks lõppenud," ütles Trump Twitteris. "Edu saavutati, kuid mitte piisavalt palju!"

Ta märkis, et kõnelusi jätkatakse neljapäeval "teadmisega, et kui kokkulepet ei saavutata, siis algavad esmaspäeval tariifid viie protsendi tasemel ja suurenevad iga kuu kavakohaselt".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: