Galerii: Mart Nutt saadeti viimsele teekonnale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas Kaarli kirikust saadeti esmaspäeva pärastlõunal viimsele teekonnale poliitik ja ajaloolane Mart Nutt.

2. juunil 57 aasta vanusena ootamatult surnud Nutt oli kõikide taasiseseisvumise järgsete riigikogu koosseisude liige.

Nutt lõpetas 1980. aastal Tallinna 10. Keskkooli ning 1985. aastal Tartu Ülikooli ajaloolase ja etnograafina ning aspirantuuri samas 1988. aastal.

16. detsembril 2011 kaitses Mart Nutt Tallinna Tehnikaülikoolis doktoritöö "Eesti parlamendi pädevuse kujunemine ja rakendamine välissuhtlemises".

Panuse eest Eesti rahvusriigi arengusse, demokraatiasse ja Eesti julgeolekusse on vabariigi presidendid tunnustanud teda Riigivapi V klassi teenetemärgiga 2001. aastal ja Riigivapi II klassi teenetemärgiga 2018. aastal.

Mart Nutt oli 1989. aastal üks sõltumatu noorteühenduse Res Publica asutajatest, viimast võib pidada Eesti esimeseks parempoolseks mõttekojaks. 1990. aastal asutas ta koos mõttekaaslastega aga Vabariiklaste Koonderakonna, mis koos teiste paremerakondadega ühines valimisliiduks Isamaa. Mart Nutt oli erakond Isamaa liige selle asutamisest saadik.

Mart Nutt oli filosoofiadoktor. Ta oli ka reservohvitser ja kuulus Kaitseliidu ridadesse. Samuti oli ta Inimõiguste Instituudi eestvedaja.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: