Helme: me ei lase Eestis elektritootmisel kokku joosta

Eesti Energia üldkoosolekut esindav rahandusminister Martin Helme kohtus teisipäeval Auveres kontserni juhtkonna ja ametiühingutega. Ministri hinnangul ei tohi Eesti kaotada oma tootmisvõimsusi ja muutuda elektrienergiat importivaks riigiks.

Martin Helme sõnul on põlevkivielektrijaamad sisuliselt seiskunud erinevate asjaolude kokkulengemise tõttu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seni on kriisi ületamiseks pakutud pikaajalisi meetmeid, mille rakendumine tuleks kõne alla mitme aasta pärast. Kuid ka lähiaastad tuleb elektrijaamadel üle elada. Seepärast tuleks kaaluda ajutisi lahendusi.

"Eelkõige me räägime siin biomassi kasutamise suurendamisest. Me räägime elektri strateegilise reservi hoidmisest, mis tähendab seda, et meil peab olema võimekus oma tarbimist küllaltki kiiresti kohe tekitada. Ja proovime otsida võimalusi, kuidas Vene elekter, mis ei ole samade keskkonnanõuetega nagu meil, et me kuidagi ikkagi leiame viisi, kuidas seda turu dumpingut takistada. Selleks on meil vaja teha koostööd eelkõige oma naabritega. Me ei lase juhtuda sellel, et Eestis jookseb kokku elektritootmine," rääkis minister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: