Martin Helme soovitab kaaluda Eestisse tuumajaama ehitamist

Rahandusminister Martin Helme kohtus Auveres Eesti Energia juhtkonna ja ametiühingutega.
Rahandusminister Martin Helme kohtus Auveres Eesti Energia juhtkonna ja ametiühingutega. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) näeb ühe alternatiivina põlevkivielektrile moodsat tuumajaama, mis eeldaks aga 10-15 miljardi euro suurust investeeringut.

Helme tunnistas Postimehele, et põlevkivielektrit ei ole võimalik täies mahus asendada taastuvenergiaga ja üks variant oleks tuumajaam, mida tuleks emotsioonideta kaaluda ja vaadata, millised moodsad tehnoloogiad on olemas.

"Anname endale aru, et Tšernobõli või Fukushima jaam on eelmise või üle-eelmise põlvkonna jaam. On olemas uue tehnoloogiaga tuumajaamad, millel plahvatusoht puudub."

Helme sõnul oleks tuumajaama puhul tegu kalli investeeringuga suurusjärgus 10-15 miljardit ning praegu otsust vastu võttes saaks seal elektrit tootma hakata aastal 2030; senikaua tuleks põlevkivist elektri tootmise asemel hakata tootma rohkem õli.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: