Hongkongi liider vabandas konflikti põhjustamise eest

{{1560693720000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Hongkongi Pekingi-meelne liider Carrie Lam vabandas pühapäeval viisi eest, kuidas tema administratsioon püüdis läbi suruda seadust, mis oleks võimaldanud inimeste väljaandmist Mandri-Hiinale.

"Täitevjuht möönis valitsuse töös vajakajäämisi, mis viisid paljude konfliktide ja vaidlusteni Hongkongi ühiskonnas ning mis on valmistanud pettumust ja muret paljudele kodanikele," teatas tema kantselei avalduses.

"Täitevjuht vabandab kodanike ees ja lubab aktsepteerida kriitikat kõige siiramal ja alandlikumal viisil," lisati avalduses.

Carrie Lam ütles laupäeval ajakirjanikele, et valitsus otsustas peatada seaduse muutmise protsessi, mis on tänavatele toonud kümneid tuhandeid inimesi.

Eelnõu vastu puhkesid suurimad protestid alates Hongkongi Hiina võimule üleminekust 1997. aastal.

Hongkongis avaldas pühapäeval meelt ligi kaks miljonit inimest

Hongkongis avaldas ligi kaks miljonit inimest pühapäeval meelt plaani vastu kiita heaks seadus, mis võimaldaks inimeste väljaandmist Mandri-Hiinale, teatasid korraldajad.

"Tänasel marsil oli meil ligi kaks miljonit inimest," ütles Jimmy Sham ühendusest Inimõiguste Kodanikerinne.

Taiwanlased kogunesid Hongkongi protestijatele toetust avaldama

Tuhanded inimesed kogunesid pühapäeval Taiwani parlamendi juurde, et avaldada toetust väljaandmisseaduse vastu protestivale Hongkongi rahvale.

Hongkongi tudengid ja taiwanlased korraldasid Taipeis rahuliku istumisprotesti.

Hongkongi meeleavaldajaid toetav Taiwani ühendus hoiatas pühapäeval, et kavandatav väljaandmisseadus ohustab ka Taiwani.

Hongkongi valitsus on püüdnud suruda parlamendis läbi eelnõu, millega tahetakse lubada inimeste väljaandmist Mandri-Hiinale. Kriitikute sõnul on seadust võimalik kuritarvitada Pekingi poliitiliste vastaste tagakiusamiseks.

Hongkongi liider Carrie Lam teatas laupäeval eelnõu peatamisest, kuid protestijuhid nõuavad, et sellest täielikult loobutaks ja Lam tagasi astuks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: