Hongkongi väljaandmisseaduse vastased kutsuvad uutele protestidele

Hongkongi protestirühmitused teatasid esmaspäeval, et korraldavad vastuolulise Hiinale väljaandmise seaduse vastu kolmapäeval uue meeleavalduse.

"Kodanikuõiguste Rinne korraldab uue meeleavalduse 12. juunil kell kümme," teatas pühapäevase meeleavalduse üks korraldajaid Jimmy Sham.

Organiseerijate sõnul osales pühapäevasel protestil üle miljoni inimese.

Hongkongi Pekingi-meelne juht Carrie Lam teatas esmaspäeval, et jätkab eelnõu arutamist parlamendis.

Hiina meedia süüdistab Hongkongi protestijaid koostöös Läänega

Hiina Rahvavabariigi meedia väitel oli Hongkongi nädalavahetuse hiigelmeeleavalduse taga välissekkumine ja riiklik ajakirjandus süüdistas Hongkongi Pekingi-meelse valitsuse vastaseid koostöös Läänega. 

"Väärib märkimist, et viimastel kuudel on kasvanud oluliselt teatud rahvusvaheliste jõudude suhtlus Hongkongi opositsiooniga," kirjutas ajaleht Global Times esmaspäeval.

Ajaleht tõi näidetena Hongkongi opositsioonitegelaste hiljutised kohtumised USA välisministri Mike Pompeo ja esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga. 

Päevaleht China Daily avaldas juhtkirjas kahetsust, et osa Hongkongi elanikke on meelitatud teadmatusest opositsiooni ja nende välismaiste toetajate leeri.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: