Kohtuotsust Keskerakonna ja prokuratuuri kokkuleppe osas niipea ei tule

Mihhail Korb.
Mihhail Korb. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus teeb otsuse Keskerakonna ja prokuratuuri kokkuleppe kohta kõige varem suve teises pooles, kuna asjaga tegelev kohtunik on puhkusel kuni 22. juulini.

Harju maakohus otsustas eraldada nn Savisaare kohtuasjas Keskerakonnaga seotud episoodid muust kriminaalasjast. Keskerakond nõustus kokkuleppemenetlusega varjatud annetuste vastuvõtmises süüdistuses.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb on öelnud ERR-ile, et praegu kokkulepitud trahvi suuruseks on 25 000 eurot, aga selle peab veel kinnitama kohus. "Keskerakond otsustas kokkuleppele minna, kuna soovib sellest olukorrast, mis on kujunenud, välja tulla."

Ta märkis, et Keskerakond ei tahtnud trahvi suurust enne kokkuleppe sõlmimist välja öelda, ent kui ajakirjanduses on summa nimetatud, siis ta kinnitab seda.

Kokkuleppele on heakskiidu andnud ka Keskerakonna juhatus ning seda toetas Korbi sõnul ka Kalev Kallo. "Otsus oli konsensuslik otsus ning arvestati ka Kalev Kallo arvamust ning sellesse suhtuti lugupidavalt," märkis Korb.

Küsimusele, et kes tekkinud olukorra eest vastutab, ütles Korb. "Need, kes selle teo toime panid, aga praegu neist keegi erakonna juhtorganites ei ole."

Prokuratuuriga kokkuleppele minekut põhjendas Korb sellega, et kohtuprotsess osutus Keskerakonna jaoks pikaks ja kurnavaks. "Teeme seda sellepärast, et asjale punkt panna," ütles Korb, lisades, et see ei tähenda, et Keskerakond end süüdi tunnistaks.

Korbi sõnul võib Keskerakond kunagi arutada ka endise esimehe Edgar Savisaare väljaheitmist, aga siis, kui kohtuprotsess on lõppenud ja kohus oma otsuse teinud.

"Praegu keegi ei tea, mis tegelikult juhtus ja tekkis kummaline olukord, et erakonna endine esimees on protsessist väljas. Situatsioon pöördus pea peale. Nüüd on keeruline määrata, kes ja mida tegi. Loomulikult oleks hea, kui kohus annab toimunule oma hinnangu ja kohtuprotsess käib edasi," rääkis Korb.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: