Teadlaste ühendused taunivad ühispöördumises Mart Helme sõnavõtte ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna ülikooli hoone.
Tallinna ülikooli hoone. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti teadlaste ühendused taunivad pöördumises peaminister Jüri Ratase, riigikogu liikmete ja Eesti avalikkuse poole siseminister Mart Helme sõnavõtte Tallinna Ülikooli teemal.

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Teaduskoja, Tartu Ülikooli Ametiühingu ja Tallinna Ülikooli Ametiühingu hinnangul on siseminister Mart Helme 30. juunil tehtud "eriskummalised kommentaarid" Tallinna Ülikooli õppe- ja teadustegevuse kohta destruktiivsed.

"Sellelaadsed fakte eiravad avaldused Eesti teadus- ja haridusasutuste kohta ministripositsioonil oleva inimese suust on mitteaksepteeritavad ja destruktiivsed. Ministri laimav seisukoht solvab nii ülikooli kui sealt hariduse saanud inimesi ning õõnestab Eesti vabariigi jaoks igapäevaselt olulist tööd tegevate inimeste motivatsiooni," märgitakse pöördumises.

Pöördujad tõdesid, et Eesti ülikoolide teaduslikku taset hinnatakse sõltumatute rahvusvaheliste ekspertide poolt, kõrgkoolide õppekvaliteedi hindamise ning akrediteerimisega tegeleb Eestis ekspertidest koosnev kompetentsikeskus Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur.

"Minister on oma väljaütlemisega seadnud kahtluse alla ka nimetatud asutuse ja ekspertide töö. Leiame, et Eesti Vabariiki valitsema valitud inimeste väljaütlemised teadus- ja haridusinstitutsioonide kohta peaksid olema tõesed, lugupidavad ning haridust ja haritust väärtustavad. Kutsume peaministrit üles suunama valitsuskabineti liikmeid end positsioonile sobivalt väljendama, iseenda töövaldkonnale kindlaks jääma ja Eesti ülikoolide ees vabandama," märgitakse pöördumises.

EKRE esimees ütles pühapäeval Pärnus erakonna volikogul peetud poliitilises sõnavõtus, et Tallinna Ülikool on selline asutus, kuhu teaduse raha ei tohiks anda.

"Täiesti olematu teaduse tasemega ja ilmselgeks propagandaasutuseks muutunud Tallinna Ülikooli nuumata hobusevaraste koolitamiseks? See ei ole raha, mis väärib teadusesse paigutamist," ütles Helme. ​

Lisaks tõi Helme põhjenduseks viimasel ajal üles tõstatanud plagiaadiskandaalid, mis on seotud paljuski Tallinna Ülikooliga.

Helme hinnangul tuleb raha paigutada teadusasutustesse, mis tegelevad rakendusteadusega.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: