Euroapteegi müügitulu Eestis kerkis mullu 4,4 protsenti

Euroapteek Priisles.
Euroapteek Priisles. Autor/allikas: Euroapteek

Apteegiketi Euroapteek OÜ müügitulu kerkis mullu 4,4 protsenti 31,4 miljoni euroni, puhaskasum langes aga 14,3 protsenti 349 128 eurole.

Ettevõte hoidis mullu oma positsiooni Eesti ravimi jaemüügiturul, Euroapteegi turuosa apteekidele ravimite müügis oli 13,7 protsenti, märgib ettevõte majandusaasta aruandes.

Euroapteek omandas möödunud aastal täisosaluse Ülikooli Apteegi ketis, mis viidi üle ühtse Euroapteegi kaubamärgi alla. Ülikooli Apteegi kett, mis kannab nüüd Jasmin Apteegid OÜ ärinime, kandis mullu 9,7 miljoni euro suuruse käibe juures 510 000 eurot puhaskashjumit. Aasta varem oli müügitulu 10,8 miljonit ja kahjum 477 000 eurot.

Euroapteegi puhaskasum küll mullu langes, kuid seda vaatamata erakorralisetele väljaminekutele, mis tekkisid seoses apteegiketi omandamise ja integreerimisprotsessiga.

Euroapteegi hinnangul näitab käibe kasv turul suurenevat nõudlust ravimite järele ja ettevõte olulisemat rolli Eesti ravimite ja hügieenitarvete turul.

Euroapteegi võrgustikku kuulub Eestis 75 apteeki. Kokku on Euroapotheca grupi apteeke Eestis, Lätis, Leedus, Rootsis ja Poolas üle 670.

Euroapteek OÜ tegevusvaldkonnaks on apteegialane tegevus, ravimite ja meditsiinikaupade müük. Euroapteek kuulub läbi Leedu emafirma Euroapotheca UAB Vilniaus Prekyba kontserni.

Leedu Euroapotheca gruppi kuuluv Euroapteek OÜ omandas mullu märtsis Yliopiston Apteekki OY-lt 13 Eestis tegutsevat Ülikooli Apteeki.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: