EL trahvis USA mikrokiibifirmat 242 miljoni euroga

Qualcommi reklaam.
Qualcommi reklaam. Autor/allikas: Aly Song/Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon trahvis USA mikrokiibifirmat Qualcomm 242 miljoni euroga turuvallutusliku hinnastamise eest.

See on Brüsseli teine suur trahv Qualcommi vastu. Läinud aasta jaanuaris trahvis Euroopa Komisjon firmat 997 miljoni euroga.

"Meie uurimine leidis, et Qualcomm kuritarvitas 2009-2011 aastatel oma turupositsiooni läbi turuvallutusliku hinnastamise," teatas Euroopa Komisjon.

Uurimine puudutas mikrokiipe, "mis on olulised komponendid mobiilsete seadmete internetiga ühendamiseks", ütles konkurentsivolinik Margrethe Vestager.

"Qualcomm müüs neid tooteid võtmeklientidele kulust madalama hinnaga, et tõrjuda konkurentsist rivaalid," lisas ta.

Euroopa Komisjonil on õigus trahvida firmasid kuni 10 protsendi ulatuses nende ülemaailmsest käibest, kuid Qualcommi trahv ulatub umbes kahe protsendini ülemaailmselt käibest, mis oli mullu 22,73 miljardit dollarit.

Euroopa Komisjoni teatel müüs Qualcomm kiipe Hiina firmadele Huawei ja ZTE "eesmärgiga kõrvaldada turult selle toona peamine rivaal Icera".

Icera 2011. aasta mais üle võtnud USA tehnoloogiafirma Nvidia otsustas 2015. aastal kiibiärist loobuda.

Qualcomm teatas, et vaidlustab trahvi, et "paljastada selle otsuse alusetus".

"EL-i trahvi ei toeta seadused, majanduslikud põhimõtted ega turufaktid ning me ootame selle tühistamist," ütles Qualcommi õigusjuht Don Rosenberg.

Mais otsustas USA kohus, et Qualcomm lämmatas konkurentsi ja peab muutma sõlmituid hinnalepinguid. Juhtumil võib olla suur mõju nutitelefoniturule.

Viimastel aastatel on Qualcomm saanud trahvi ka Lõuna-Korea ja Taiwani konkurentsiametitelt.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: