Apollo Group omandab Vapiano restoranide keti Baltimaades ja Soomes

Vapiano söögikoht.
Vapiano söögikoht. Autor/allikas: Vapiano

Margus Linnamäe kontrollitav meelelahutusettevõte Apollo Group OÜ jätkab laienemist ja ostab Piano Group OÜ, mis omab Vapiano restorane Baltimaades ja Soomes.

Piano Group opereerib seitset restorani, millest kolm asuvad Tallinnas, üks Tartus, üks Vilniuses ja kaks Helsingis. Viimati avati uus Vapiano restoran tänavu juunis Ülemiste keskuses.

Piano Groupi käive oli 2018. aastal 12 miljonit eurot. Üle maailma tegutseb täna kokku 235 Vapiano restorani.

Apollo Groupi ühe osaniku Ivar Vendelini sõnul on Vapiano tarbijasõbralik kontseptsioon toonud kaubamärgile ühe parima fresh casual restorani staatuse.

"Meie plaan on kasvada ja avada uusi Vapiano restorane nii Baltikumis kui ka Soomes, kus see saab olema Apollo Groupi esimene äri väljaspool Baltikumi," ütles Vendelin.

Piano Groupi ühe osaniku ja ettevõtte juhina jätkava Gert Kerde sõnul sattus ta Apollo ühe omaniku Ivar Vendeliniga Ülemiste Keskuse avamisel arutama toitlustuse ja meelelahutuse tulevikutrende Eestis ja lähiriikides. "Leidsime kiirelt ühise arusaama, et Vapiano koos Apollo erinevate kontseptsioonidega sobib kokku väga hästi ja Vapianole oleks heaks võimaluseks laieneda koos Apolloga. Kokkulepe, kus üheks osapooleks on ka Vapiano peakontor kui frantsiisiandja, sündis kiirelt ja leidsime kõigile osapooltele sobiva lahenduse. Ootan põnevusega võimalust realiseerida meie ambitsioonikaid laienemisplaane," rääkis Kerde.

Tehing nõuab ka konkurentsiameti luba.

Apollo Group OÜ kuulub Ivar Vendelini ja Margus Linnamäe valdusettevõttele UP Invest, millele kuuluvad Apollo Kino, Apollo Kauplused, O´Learyse spordirestoranid, Blenderi kohvikud, KFC kiirtoidurestoranid, IceCafe jäätisekohvikud ning Baltic Film Distribution.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: