USA-s Ohios sai baaritulistamises surma üheksa inimest

{{1564906320000 | amCalendar}}

USA Ohio osariigis Daytonis tappis vintpüssiga relvastatud isik ööl vastu pühapäeva üheksa ja haavata sai veel 27 inimest, enne kui politseinikud ta rünnaku peatamiseks maha laskma pidid.

See oli teine massitulistamine Ühendriikides vähem kui ööpäeva jooksul. Laupäeval lasi automaadiga relvastatud mees Texase osariigis El Pasos rahvast tulvil Walmarti kaubamajas maha 20 ja vigastas 26 inimest.

Umbes 13 tundi hiljem avas üksik ründaja Daytonis pühapäeval tule ning jõudis tappa üheksa inimest, enne kui politseinikud ta vähem kui minutiga neutraliseerisid. Viimastel andmetel osutus ründajaks 24-aastane Connor Betts. Tapetute seas oli ka tulistaja 22-aastane õde Megan Betts.

Piirkonna haiglates saab ravi veel 27 inimest, kuid nende seisundi kohta üksikasju avaldatud pole.

Daytoni politsei ütles Twitteris, et tulistamine algas Oregoni piirkonnas kell 01.22 kohaliku aja järgi (Eesti aeg 08.22).

Oregoni piirkond on ajalooline linnaosa Daytoni kesklinna lähedal ning selles on palju lõbustusasutusi, baare, restorane ja teatreid. Politsei ei ole tulistamise paika täpsustanud, aga pealtnägijate sõnul toimus see baari Ned Peppers juures, kuhu ründaja minna üritas.

Piirkonnas patrullinud politseinikud jõudsid sündmuskohale peatselt pärast esimesi laske ning asusid tulistajale vastu seisma.

"Meil olid politseinikud kohe lähedalt võtta, kui tulistamine algas, ning me suutsime vastata ja asja kiirelt lõpetada," teatas Daytoni politsei.

Daytoni linnapea Nan Whaley sõnul neutraliseerisid politseinikud ründaja vähem kui minutiga.

"Mind paneb imestama Daytoni politsei kiire reageerimine, mis päästis sõna otseses mõttes sadu inimelusid," lausus Whaley.

Kiiret reageerimist kiitis ka Daytoni politsei asejuht Matt Carper.

"Õnneks olid meil selle vahejuhtumi alates mitu politseinikku vahetus läheduses, mistõttu oli vägivallaperiood väga lühike. Sellega läks meil väga õnneks," lausus ta.

"See (juhtum) on küll halb, aga oleks võinud minna palju halvemini."

Ühe pealtnägija sõnul oli tulistaja valgenahaline mees. Uudistekanal CBS tsiteeris korrakaitseametnikke ütlemas, et tulistaja oli Ohios asuvast Bellbrookist pärit 24-aastane Connor Betts.

Tulistaja motiiv pole teada, kuid uurijad arvavad, et ründaja tegutses üksi. Uurimist abistab Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI).

Linnapea Whaley sõnul oli ründajal seljas soomusvest ning kaasas suuremahulised salved. Tulistamiseks kasutas ta vintpüssi kaliibriga .223.

Vabaühenduse Gun Violence Archive andmeil oli Ohios toimunu USA 251. massitulistamine. Ühendus määratleb massitulistamist kui tulistamist, kus sai surma või haavata vähemalt neli inimest.

USA president Donald Trump teatas pühapäeval, et andis viimase aja tulistamistega seoses käsu lipud viiepäevaseks leinaks poolde masti tõmmata.

"Meie rahvas leinab koos nendega, kelle lähedased mõrvati traagilistes tulistamistes El Pasos ja Daytonis ja me jagame nende valu ja kannatusi nendega, kes nendes arututes rünnakutes haavata said," ütles president.

Trumpi sõnul jäävad leinalipud lehvima 8. augusti päikeseloojanguni.

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: