Ohio vabariiklase arvates on massitulistamiste põhjuseks geiabielud

Ohio vabariiklane Candice Keller.
Ohio vabariiklane Candice Keller. Autor/allikas: Ohio osariigi esindajatekoda

Ohio esindajatekoja vabariiklasest liige Candice Keller pälvis esmaspäeval rohkelt kriitikat selle eest, et tegi Facebookis postituse, mille kohaselt olid nädalavahetusel toimunud kahes massitulistamises süüdi geiabielud, immigratsioon, demokraatidest kongresmenid ja "lumehelbekesed, kes ei suuda leppida ausalt valitud presidendiga".

Praeguseks on Keller postituse, mille ta tegi pärast massitulistamisi El Pasos ja Daytonis, juba kustutanud. 2016. aastast saadik Ohio osariigi esindajatekotta valitud Keller esindab Butleri maakonda, mis asub üsnagi Daytoni lähedal, vahendasid USA Today, New York Post ja Business Insider.

"Pärast iga massitulistamist, alustavad liberaalid süüdistamismängu. Miks mitte asetada süü sinna, kuhu see kuulub?" kirjutas rahvasaadik postituses.

Järgnevalt võttis Keller kokku asjad, mis tema arvates massitulistamise põhjusteks olid:

* traditsioonilise Ameerika perekonna kokkuvarisemine - eriti geiabielude seadustamine, transvestiidid ning isata kasvamine;

* vägivaldsed videomängud;

* Ameerika immigratsiooniseadused;

* marihuaana tarvitamine;

* viha politsei, milles ta süüdistas ekspresident Barack Obamat;

* lugupidamatus veteranide suhtes;

* elukutselised sportlased, kes hümni ajal meelt avaldavad;

* kongressi liikmed Demokraatliku Parteist;

* lumehelbekesed, kes ei suuda leppida ausalt valitud presidendiga.

Ühegi väite asjus, sealhulgas videomängude ja marihuaana teemal, ei esitanud Keller ka mingit tõestust või viidet.

Sellele, et võimud on seostanud El Paso massitulistamist otsesõnu paremäärmusluse ja valgete ülemvõimu ideedega, Keller tähelepanu ei pööranud.

Kelleri sõnavõttu tabas kriitikatorm, millega ühinesid ka tema vabariiklastest kolleegid. Näiteks Ohio vabariiklaste juht Jane Timken kutsus Kellerit üles tagasi astuma. Samas mingit juriidilist põhjust, miks Keller peaks tagasiastumisega leppima, ei ole.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: