Apax omandab ka Auto24 kuulutusteportaali

Auto24 kuulutusteportaal.
Auto24 kuulutusteportaal. Autor/allikas: auto24, ERR

BaltCap Private Equity Fund II (BPEF II) müüb oma täisosaluse sõidukite müügikuulutusi vahendavas firmas Auto24 Baltimaade veebikuulutuste vahendajale Baltic Classifieds Group (BCG), mille hiljuti omandas fondihaldur Apax Partners.

Tegemist on BCG esimese tehinguga peale pärast seda, kui Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest müüs kuulutusteäri koondava BCG maailma ühele suurimale fondihaldurile Apax Partners.

Tehing on plaanis lõpule viia 2019. aasta jooksul, pärast vastava loa saamist konkurentsiametilt. Osapoolte kokkuleppel tehingu hinda ei avalikustata, teatas Baltikumi riskikapitalifond BaltCap.

Baltic Classifieds Grupi tegevjuht Justinas Šimkus märkis, et ettevõtete omandamisega jätkatakse strateegiat investeerida Balti kuulutusärisse.

Auto24 viib kuulutusteportaali auto24.ee kaudu kokku sõidukite ostjad ja müüjad ning haldab ka erinevate valdkondade kuulutuste portaali kuldnebors.ee. BaltCap ja auto24 juhtkond omandasid ettevõtte 2017. aastal Sanoma Media Finland OY-lt.

Baltic Classifieds Groupi Baltikumi portfelli kuuluvad kuulutuste- ja reklaamiplatvormid mitmetes valdkondades: autod, kinnisvara, töökuulutused, kaubandus ja e-kaubandus.

Apax Partners on juhtiv globaalne erakapitali nõustamisfirma. Enam kui 40-aastase tegevusperioodi jooksul on Apax Partners kaasanud ja nõustanud kokku üle 50 miljardi dollari väärtuses fonde. Apax fondid investeerivad ettevõttetesse globaalselt, keskendudes neljale sektorile – tehnoloogia ja telekommunikatsioon, teenused, tervishoid ja tarbija.

BaltCapi nõustasid tehingus Superia Corporate Finance, Ellex Raidla ja KPMG. Ostjat nõustasid Simpson Thacher & Bartlett LLP ning Cobalt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: