58 protsenti välistab EKRE poolt hääletamise

{{1566791760000 | amCalendar}}
EKRE-t toetab 16, kuid välistab 58 protsenti valijatest.
EKRE-t toetab 16, kuid välistab 58 protsenti valijatest. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi on kõige rohkem vastaseid EKRE-l - 58 protsenti küsitlusele vastanutest ütles, et nad ei hääletaks mitte mingil juhul EKRE poolt. Kasvanud on ka Reformierakonna vastu olevate inimeste osakaal.

Lisaks erakondade toetuse uurimisele esitas Turu-uuringute AS valimisõiguslikele kodanikele küsimuse: mis erakonna poole te kindlasti ei hääletaks. Selle negatiivse edetabeli eesotsas on käremeelne valitsuspartei EKRE, keda välistas 58 protsenti küsitlusele vastanutest.

Tänavu jaanuaris esitas Turu-uuringute AS vastajatele sama küsimuse ja siis oli nende inimeste hulk, kes välistas EKRE poolt hääletamise, 43 protsenti. Seega on valitsusse minek jätnud küll EKRE baastoetuse samaks (kõigub vahemikus 16-18 protsenti), kuid kasvanud on vastaste hulk.

Kasvanud on ka nende valijate hulk, kes ei hääletaks Reformierakonna poolt. Reformierakonnale ei annaks häält 32 protsenti, jaanuaris oli vastav näitaja 24 protsenti.

Pikalt uuringutes kõige rohkem vastaseid omanud Keskerakond on muutunud "salongikõlbulikumaks" - nemad on vastuhääletajate osakaalult kolmandal kohal, kusjuures vastaste hulk on langevas trendis. Jaanuaris ütles 37 protsenti küsitletutest, et nad ei hääletaks mitte mingil juhul Keskerakonna poolt, augustis aga 29 protsenti.

Teisel kohal oli Reformierakond, kelle poolt ei hääletaks kindlasti 32 protsenti valijatest. Keskerakonda välistas 29 protsenti. Ülejäänud parteide vastustajate osakaal jäi 10 ja 17 protsendi vahele.

 

Turu-uuringud vaatlesid ka spetsiifilisemalt, milliste erakondade valijad millist erakonda kindlasti ei valiks.

EKRE on vastuvõetamatu 86 protsendile Reformierakonna, 84 protsendile Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja 80 protsendile Eesti 200 valijatele. Oluliselt väiksem on vastuseis valitsuspartnerite Keskerakonna (40 protsenti) ja Isamaa (33 protsenti) valijate puhul.

Keskerakonnale on suurim vastuseis Reformierakonna (49 protsenti), Isamaa (30 protsenti) ja Eesti 200 (29 protsenti) valijate seas.

Reformierakonda ennast vastustavad enim EKRE (74 protsenti) ja Keskerakonna (64 protsenti) toetajad.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond ei leia erilist mõistmist EKRE (49 protsenti) ja Isamaa (34 protsenti) valijate seas.

Isamaa kohtab vastuseisu enim Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (23 protsenti) ja Keskerakonna (18 protsenti) valijate seas.

Eesti 200-le tuleb suurim vastuseis EKRE valijate seast - 80 protsenti EKRE valijatest välistab Eesti 200 valimise.

Turu-uuringute AS küsitles näost-näkku ja veebipaneelis kokku 1000 inimest. Küsitlus viidi läbi 9. kuni 20. augustini.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: