Briti konservatiivide toetus on kasvanud Brexiti-kriisile vaatamata

Peaminister Boris Johnson Šotimaal farmi külastamas.
Peaminister Boris Johnson Šotimaal farmi külastamas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Briti peaministri Boris Johnsoni konservatiivide toetus on kasvanud hoolimata Brexitiga seotud tagasilöökidest, edastas ajaleht Guardian.

Konservatiive toetus kasvas kolm protsendipunkti ja on nüüd 35 protsenti. Leiboristide reiting aga kukkus veidi ja on nüüd 25 protsenti, kirjutab ajaleht The Guardian.

Arvamusuuring korraldati 4.-6. septembrini.

Tööminister lahkus protestiks ametist

Töö- ja pensioniminister Amber Rudd teatas tagasiastumisest protestiks valitsusjuhi tegevuse vastu Brexitiga seotud kriisis.

"Ma lahkusin ametist," säutsus Rudd. "Ma ei saa kõrvalt vaadata, kui head, lojaalsed mõõdukad konservatiivid välja visatakse," ütles ta viitega Johnsoni otsusele visata konservatiivsest parteist välja 21 parlamendi alamkoja saadikut, kes hääletasid valitsuse vastu.

Rudd ütles lahkumisavalduses, et ta ei tundnud end hästi Johnsoni lubaduse suhtes viia Suurbritannia Euroopa Liidust välja 31. oktoobril kasvõi ilma leppeta.

56-aastase Ruddi sõnul pidas ta kunagi Johnsoni ähvardust "segasest leppeta lahutusest" kasulikuks läbirääkimiste taktikaks Brüsseliga. "Ma ei usu enam, et lahkumine leppega on selle valitsuse peamine eesmärk," kirjutas Rudd lahkumisavalduses.

Johnson ütles sel nädalal, et ta "oleks pigem surnuna kraavis", kui taotleks Brexiti tähtaja edasilükkamist jaanuari, mida mõõdukamad jõud on nõudnud.

Johnson on nimetanud Brexiti edasilükkamise seadust "allaandmiseks", mis võimaldab Euroopa Liidu ülejäänud 27 liikmel dikteerida Ühendkuningriigi lahkumise tingimused.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: